İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Bayramlaşma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Bayramlaşma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbulluların bayramı, bayram tadında geçirmeleri için belediye olarak üzerilerine düşen tüm görevleri yerine getirdiklerini ve gerekli tedbirleri aldıklarını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Bayramlaşma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbulluların bayramı, bayram tadında geçirmeleri için belediye olarak üzerilerine düşen tüm görevleri yerine getirdiklerini ve gerekli tedbirleri aldıklarını belirtti.

Belediyenin Saraçhane'deki binasında düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşan Uysal, İstanbul halkı için kaliteli bir hizmeti kesintisiz sunmakla sorumlu olduklarını, bu sorumluluğu bayram süresince en iyi şekilde yerine getireceklerini söyledi.

Vatandaşların, bayramı daha rahat kutlamaları konusunda İBB'nin aldığı olduğu tedbirleri anlatan Uysal, İstanbulluların bayram boyunca indirimli seyahat etmeleri için karar alındığını hatırlattı.

- İBB birimleri iş başında

Yüzde 50 indirim için İBB Meclisi'ne teşekkür eden Uysal, "Vatandaşlarımızın bayramda birbirleriyle bayramlaşmaları için İBB Meclisimiz bir karar aldı. Her sene olduğu gibi ulaşım için bu yıl da yüzde 50 indirim kararı aldı. Vatandaşımız, ulaşımını daha kolay ve daha rahat sağlamış olacak ve birbirini ziyaret edebilecek. Sadece indirim değil, bayramda vatandaşımızın ulaşımı rahat ve kesintisiz yapabilmeleri için ek seferler konuldu. Bu da İstanbullular, bayramı bayram tadında yapacaklar demektir. Ulaşım ile ilgili çalışanlarımız, kendileri bayram yapmaktan daha ziyade vatandaşa bayram yaptıracak. Bunun için de diğer günlerden daha fazla, daha özenli bir çalışma ortaya koyacak. Onun için arkadaşlarımız tedbirler aldı, görevlendirmeler yapıldı." diye konuştu.

İstanbul'da halkın sağlığı için zabıtanın bayram boyunca satılanları kontrol ederek, olumsuzluklara meydan vermeyeceğine dikkati çeken Uysal, şöyle devam etti:

"Bayram esnasında, bayramlaşmada İstanbul sokaklarında rahatsız edici görüntülerin ortaya çıkmaması adına görevlerimiz ve alınması gereken tedbirler var. Bunlar için çalışılıyor. Ayrıca İSKİ'miz bayramda su kesintisi olmadan bayramın geçirilmesi adına tedbirler aldı ve bunun için nöbetler koydu. Vatandaşlarımızın İstanbul'da hiçbir su kesintisi olmadan bayramı geçirmeleri için ortam hazırladı. Tabii İSKİ ile birlikte İGDAŞ'ımız ve diğer birimlerimiz, bayramda kesinti olmadan hizmet sunacak."

- Personele 'İstanbul dışına çıkmayın' uyarısı

Bu yıl ki bayram tatilinin fazla uzun olmadığını dolayısıyla geçmiş yıllara oranla çok fazla insanın şehir dışına çıkmayabileceğini hatırlatan Uysal, "Büyükşehir Belediyesi ve personeli olarak olayı böyle değerlendirmemiz gerekiyor. Haliyle İstanbullu dışarı çıkmamışsa belediye personelimizin de bayramlaşmasını İstanbul'da yapması lazım. Bu konuda alınabilecek gerekli tedbirler alındı. Gerekli görevlendirmeler yapıldı. Bu konuda bir sıkıntımız yok diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

24 Haziran nedeniyle siyasi partilerin seçim çalışmaları olduğunu ve bunun da son günlerde yoğunlaşacağını altını çizen Uysal, şunları kaydetti:

"Bu konuda da belediyemizin alması gereken önlemleri vardır. Bayramda da siyasi partilerin seçim çalışmaları devam eder. O konuda da gerek ulaşım ve gerek diğer hizmetleri sunma konusuna dikkat ederek, aksamalara meydan vermeyerek ekiplerimiz görevlerini yapacak. Pazar günü AK Parti'nin İstanbul'da mitingi var. Tahmin ediyorum o miting kalabalık olur. O mitingde de her ne kadar partinin kendi çalışmaları olsa bile biz, bütün İstanbul'daki mitinglerde belediye olarak üzerimize düşün görevleri harfiyen ve hassasiyetle yapmak durumundayız."

Uysal, itfaiyenin her zaman tetikte olduğunu ancak son zamanlarda havaların ısınmasıyla yangın riskinin ortaya çıktığını ifade ederek, "Bu hafta iki fabrika yangını oldu. İtfaiyenin özellikle bu konuda tetikte olma zorunluluğu var." dedi.

Bayramın birlik ve beraberliğe vesile olması dileğinde bulunan Uysal, personele vefat eden yakınlarını ile yaşlı insanları ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulundu.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, konuşmanın ardından itfaiye elbisesi giyen miniklerden başlayarak tüm belediye çalışanları ve aileleriyle bayramlaştı.

Kaynak: AA