İskenderun'da Bıçakla Yaralama

İskenderun'da Bıçakla Yaralama

Hatay'ın İskenderun İlçesinde Bir Kişi, Uyuşturucu Kullandığı İddiasıyla Kendisinden Boşanmak İsteyen Eşini Bıçaklayarak Yaraladı.

İskenderun'da Bıçakla Yaralama

Hatay'ın İskenderun ilçesinde bir kişi, uyuşturucu kullandığı iddiasıyla kendisinden boşanmak isteyen eşini bıçaklayarak yaraladı.

Olay, Dumlupınar Mahallesi 263 Sokak üzerinde bir evde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, bir süre önce uyuşturucu kullandığı iddiasıyla kavga ettiği eşi Harun Ü.'yü (33) terk ederek annesinin evine yerleşen Nilüfer Ü. (32), boşanmak için mahkemeye başvurdu. Çocuğunu görmek ve eşiyle barışmak için kayınvalidesinin evine giden Harun Ü., eşinin barışmak istememesi üzerine çılgına döndü. İddiaya göre, ekmek bıçağıyla eşine saldıran öfkeli koca, eşi Nilüfür Ü.'yü sırtından, göğsünden ve elinden bıçakladı. Ağır yaralanan Nilüfer Ü., ambulansla İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Zanlı koca ise, olay yerine gelen polisler tarafından güçlükle etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.

Kızının saldırıya uğradığı sırada misafirlikte olan ve haberi alarak hastaneye gelen anne Durna Çatak, "Kızım 3-4 yıldır kocasının uyuşturucu kullanmasından dolayı çile çekiyordu. En sonunda ayrılmaya karar verdi. Harun Ü., kızımın kolasına hap atarak öldürmeye kalkıştı. Bunu savcılığa bildirdik, dilekçe verdik ve boşanma davası açtık. 1 çocukları vardı ve daha önce çocuğu kaçırdı. Polisler yakalayıp çocuğu annesine teslim etti. Ama korktuğumuz başımıza geldi, sonunda kızımı öldürmek istedi" dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(AS-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA