Karısından Şüphelenen Adam, Telefonuna Yüklediği Programla Cinsel İlişkinin Seslerini Duydu - Haberler
Haberi Paylaş

Karısından Şüphelenen Adam, Telefonuna Yüklediği Programla Cinsel İlişkinin Seslerini Duydu

Haberler.com - Haberler | 3. Sayfa

İhanetten şüphelenen koca, karısının telefonuna casus programı yükledi. Talihsiz koca, karısının yaşadığı cinsel ilişkinin seslerini bile duydu.

İhanetten şüphelenen koca, eşinin telefonuna ortam dinlemesi yapan casus yazılım yükledi. 'Sesli delil'leri mahkemeye sunan kocanın boşanma talebi kabul edildi. Tazminata mahkûm edilen kadın, ses kayıtları için "Hukuka aykırı" diye itiraz etti ancak Yargıtay kararı onadı.

Casus yazılımlı ihanet davasına konu olay, 2015'te Aydın Söke'de yaşandı. Aldatıldığından kuşkulanan öğretmen koca, hemşire karısının telefonuna casus yazılım yükledi. Bu yazılım sayesinde ortam dinleme cihazına dönüşen telefon üzerinden kadının tüm konuşmaları kaydetti. Bu kayıtlar arasında, kadının iş yerinde bir arkadaşıyla yaşadığı cinsel birlikteliğe ilişkin sesler de yer aldı. Kayıtları dosyasına ekleyen koca, boşanma davası açtı. Kadın da şiddet gördüğünü ve evden kovulduğunu savunarak karşı boşanma davası açtı.

Gazete Haber türk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre dava, Söke 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde (aile mahkemesi sıfatıyla) görüldü. Koca "Eşim beni aldattı. Boşanmayı, uygun bir miktar tazminata mahkûm edilmesini ve çocuğun velayetinin de bana verilmesini istiyorum" dedi. Davalı kadın ise davanın reddini talep etti: "Fiziki şiddet uyguladı, evden kovdu, hakaret etti. Ayrıca evlilik yükümlülüklerini yerini getirmiyordu. Benim boşanma talebim kabul edilsin, tazminata da hükmedilsin."

İki tarafın da boşanma taleplerinin kabulüne karar veren mahkeme, 'zina' eyleminin kocanın kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğunu belirterek, hemşire eşi 20 bin TL tazminat ödemeye mahkûm etti. Hemşire olan kadının gece vardiyasına kaldığına dikkat çeken mahkeme, ilkokul çağındaki çocuğun velayetini de öğretmen babaya verdi. 'Ses kaydının delil olup olmayacağının uyuşmazlık konusu' olduğuna vurgu yapan yerel mahkeme, karar gerekçesinde şu ifadelere yer verdi: "Evlilik birliğine ilişkin yasal yükümlülükler alanı, eşlerin her birinin özel yaşam alanı olmayıp aile yaşamı alanıdır. Sadakatten kuşkulanan kocanın eşinin telefonuna program yerleştirerek aleni olmayan konuşmalarını kaydetmesinde özel hayatın gizliliğinin ihlalinden söz edilemez."

Kadın, "Deliller hukuka aykırı" diyerek temyize gitti. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi ise talebi reddetti. Mahkeme kararını onayan daire kararında, "Casus programla ele geçirilen kayıtlar hukuka aykırı delil niteliğinde olup kusur belirlenmesinde dikkate alınmaz ise de tanık beyanları, telefon kayıtları ve fotoğraflarla birlikte zina eyleminin ispatlanmış olduğu..." denildi.

Bilişim Hukuku Derneği Başkanı Avukat Kürşat Ergün, casus yazılıma ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: "Bu tür yazılımlar internetten kolayca edinilebiliyor. Sonra sadece hedef cihazı kısa süreliğine elinize almanız yeterli. Programı kısa sürede hedef cihaza yükleyebiliyorsunuz. Gönderilen bir link vasıtasıyla programları yüklemek de son derece mümkün."

Karısından Şüphelenen Adam, Telefonuna Yüklediği Programla Cinsel İlişkinin Seslerini Duydu

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (18)
eses:kadının çalıştığı işyerınde fazla erkek olmamalı tabıkı kadında çalışabılır fakat sonra sohbetler belden aşağıya oluyor kalbi kötüyse heryerde yapar sevmıyorsan boşa nıye adamı nıye kandırıyorsun nalet karı Cevap Yaz 0 3 Yayından Kaldır
Zina:Evli olupta zina yapana çocuğun velayetini vermemek cok iyi olmuş. Bu kadın çocuk büyüdüğünde babamla neden boşandiniz derse çocuğa ne cevap verecek. Allah böyle insanlari ıslah etsin... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
hakan:utanmadan velayeti de istiyor çocuk ilerde niye boşandığıni sorduğunda ne diyecek çok merak ediyorum ?? Cevap Yaz 1 50 Yayından Kaldır
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title