Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okul Aile Birliği'nden Eğitim Bir-sen'e Ziyaret
Haberler » Yerel » Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okul Aile Birliği'nden Eğitim Bir-sen'e Ziyaret - Haberler

Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okul Aile Birliği'nden Eğitim Bir-sen'e Ziyaret

Afyonkarahisar Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okul Aile Birliği Başkanı Ömer Altınay, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar Şubesini ziyaret ettiler.

Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okul Aile Birliği'nden Eğitim Bir-sen'e Ziyaret

Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okul Aile Birliği Başkanı Ömer Altınay, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar Şubesini ziyaret ettiler.


Altınay ve Okul Aile Birliği üyeleri Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Abdullah Çelik'i ziyaret etti. Ömer Altınay, Hoca Ahmet Yesevi İlk ve Ortaokulundaki fiziki mekan sıkıntısının aşılması hususunda Başkan Çelik'ten de destek beklediklerini ifade etti. Kalabalık sınıf sorununu aşmak için çalışmalara devam ettiklerini belirten Altınay, gelinen noktada okul bahçesine ek bina yapmanın tam anlamıyla sorunu çözmeye yetmeyeceğini, böylesi bir çözümde okul bahçesinin daralacağını ifade etti. Bu şartlarda okul adına kalıcı ve akılcı çözümün okul yakınındaki eski Devlet Hastanesi binasını okulun ek binası olarak kullanılması formülü olduğunu, bu kapsamda çalışmalara devam ettiklerini belirtti.


Başkan Çelik ise, eğitim ve eğitim çalışanlarının sorunlarıyla ilgilenmenin ve çözümü için mücadele etmenin kendileri için asli bir görev olduğunu belirtti. İlköğretim kurumlarının ilkokul ve ortaokul olarak ayrılması hususunun Milli Eğitim Bakanlığı'nın da politikası olduğunu belirten Başkan Çelik, bu durumu sendika olarak önemsediklerini ve desteklediklerini söyledi.


Ziyaret karşılıklı görüş alışverişin ardından sona erdi. - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri