Hayvanseverlerin başlattığı "Mamalarda yüzde 18 KDV kaldırılsın" kampanyasına İmamoğlu da destek verdi - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Hayvanseverlerin başlattığı "Mamalarda yüzde 18 KDV kaldırılsın" kampanyasına İmamoğlu da destek verdi

Haberler.com, Erdem Aksoy - Ekonomi
Hayvanseverlerin başlattığı

Hayvan mamalarına gelen zamlar ve yüksek KDV, hayvanseverleri bir hayli zorluyor. Sosyal medya üzerinden "Mamalarda yüzde 18 KDV kaldırılsın" çağrısı yapan hayvanseverlere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. İmamoğlu, Instagram hesabı üzerinden paylaştığı fotoğrafla kampanyaya destek verdi.

Kedi ve köpek mamalarına son dönemde yapılan zamlar bir yana ihtiyaçların lüks tüketim olarak kabul edilmesi nedeniyle yüzde 18 KDV uygulaması hayvanseverleri bir hayli mutsuz etti.

HAYVANSEVERLERDEN SOSYAL MEDYADA KAMPANYA

Sosyal medya üzerinden kampanya başlatan çok sayıda hayvansever, "Mamalarda yüzde 18 KDV kaldırılsın" çağrısı yaparken mamaların lüks tüketim değil, temel ihtiyaç olduğunu vurguluyor. Sokaktaki hayvanları besleme konusunda zorluk yaşadıklarını belirten onlarca kişi ise fahiş fiyat artışına karşı 'denetim' de talep etti.

İMAMOĞLU DA DESTEK VERDİ

Kampanyaya destek veren son isimse İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. Sosyal medya platformu Instagram üzerinden sokakta mama yiyen bir kedinin fotoğrafını paylaşan İmamoğlu, paylaşımına "Mamadaki %18 KDV kaldırılsın" notunu düşerek kampanyaya destek verdi.

İşte İmamoğlu'nun ve kampanyaya destek veren hayvanseverlerin paylaşımları;

Hayvanseverler fiyatlardan şikayetçi! 'Mamalarda yüzde 18 KDV kaldırılsın' kampanyasına İmamoğlu da destek verdi

Hayvanseverler fiyatlardan şikayetçi! 'Mamalarda yüzde 18 KDV kaldırılsın' kampanyasına İmamoğlu da destek verdi

Hayvanseverler fiyatlardan şikayetçi! 'Mamalarda yüzde 18 KDV kaldırılsın' kampanyasına İmamoğlu da destek verdi

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Ekonomi

Hayvan Hakları, Köpek, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Eğrioturdoğrukonuş:

İstanbul da bedava ekmek ve süt işi ne oldu? İBB nin borcu Eko öncesi kaç paraydı şimdi kaç para bilen var mı? haber yapabiliyormusunuz bunu? yoksa AB hibe desteğini keser mi?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title