Haberler

TÜİK ŞUBAT AYI ENFLASYON ORANI SON DAKİKA! Enflasyon yıllık bazda yüzde kaç oldu?

Güncelleme:

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) son dakika açıklamasına göre, Şubat ayı enflasyon oranı belirlendi. Enflasyonun yıllık bazda yüzdesi halkın merakla beklediği konulardan biri oldu. Enflasyon yıllık bazda yüzde kaç oldu? TÜİK Şubat ayı enflasyon oranı arttı mı? sorularına yanıt aranıyor. Peki, TÜİK Şubat ayı enflasyon oranı arttı mı? Enflasyon yıllık bazda yüzde kaç oldu?

Enflasyon yıllık bazda yüzde kaç oldu? TÜİK Şubat ayı enflasyon oranı arttı mı? sorularına yanıt aranıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Şubat ayı enflasyon verilerini açıkladı. TÜİK Şubat ayı enflasyon oranı arttı mı? Enflasyon yıllık bazda yüzde kaç oldu? Detaylar haberimizdedir...

TÜİK ŞUBAT AYI ENFLASYON ORANI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) şubat ayı enflasyon verilerini açıkladı. TÜFE'deki değişim 2024 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 4,53, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 11,54, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 67,07 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 55,91 olarak gerçekleşti.

TÜİK ŞUBAT AYI ENFLASYON ORANI SON DAKİKA! Enflasyon yıllık bazda yüzde kaç oldu?

ENFLASYON YILLIK BAZDA YÜZDE KAÇ OLDU?

Bir önceki yılın aynı ayına göre en az artış gösteren ana grup %43,44 ile giyim ve ayakkabı oldu. Buna karşılık, bir önceki yılın aynı ayına göre artışın en yüksek olduğu ana grup ise %94,78 ile lokanta ve oteller oldu.

Ana harcama grupları itibarıyla 2024 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre en az artış gösteren ana grup %0,20 ile giyim ve ayakkabı oldu. Buna karşılık, 2024 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre artışın en yüksek olduğu ana grup ise %12,76 ile eğitim oldu.

Endekste kapsanan 143 temel başlıktan 2024 yılı Şubat ayı itibarıyla, 12 temel başlığın endeksinde düşüş gerçekleşirken, 6 temel başlığın endeksinde değişim olmadı. 125 temel başlığın endeksinde ise artış gerçekleşti.

İşlenmemiş gıda ürünleri, enerji, alkollü içkiler ve tütün ile altın hariç TÜFE'deki değişim, 2024 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 4,23, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 11,37, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 70,31 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 60,96 olarak gerçekleşti.

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

Gündem Finans Ekonomi Haberler Son Dakika

Bakmadan Geçme

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title