Haberler

Necdet Ünüvar Sağlık Bakanı mı olacak? Necdet Ünüvar bakan olacak mı?

Abone Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimi kazanması sonrasında gözler kurulacak yeni Kabine'ye çevrildi. Sağlık Bakanlığı için adı geçen isimler arasında yer alan Necdet Ünüvar hakkında Necdet Ünüvar Sağlık Bakanı mı olacak? Necdet Ünüvar bakan olacak mı? Soruları gündem oldu.

Necdet Ünüvar Sağlık Bakanı mı olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimi kazanması sonrasında gözler kurulacak yeni Kabine'ye çevrildi. Sağlık Bakanlığı için adı geçen isimler arasında yer alan Necdet Ünüvar hakkında Necdet Ünüvar Sağlık Bakanı mı olacak? Necdet Ünüvar bakan olacak mı? Soruları gündem oldu. Detaylar...

NECDET ÜNÜVAR SAĞLIK BAKANI MI OLACAK?

Milletvekili olmayan Sağlık Bakanı Koca'nın, bakan olarak da görev yapmayacağı konuşuluyor. Erdoğan'ın, Ankara Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan, eski Sağlık Komisyonu Başkanı ve eski Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Necdet Ünüvar'ı tercih edebileceği iddia edildi.

NECDET ÜNÜVAR KİMDİR?

Necdet Ünüvar, 6 Haziran 1960, Ceyhan, Adana doğumlu Türk akademisyen, bürokrat ve siyasetçidir. 14 Ağustos 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Ankara Üniversitesi rektörlüğüne atanmıştır.

İlk ve Orta öğrenimini Erdemli'de tamamladı. 1984 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden tıp doktoru unvanı aldı. 1985-1986 yılları arasında Mardin SSK Dispanserinde zorunlu hizmetini tamamladı. 1986-1991 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. İç Hastalıkları Kliniğinde Başasistanlık yaptı. 1993 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında Yardımcı Doçent oldu. 1994-1996 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları alanında Uzmanlık Eğitimini tamamladı. 1996 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında Doçent, 1998 yılından itibaren Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı oldu. 2001 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında Profesör oldu.

2002 yılında Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığına atandı. TBMM 23., 24., 25. ve 26. dönem AK Parti'den Adana milletvekilidir. Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ayrıca 2013 yılı itibarıyla TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığına seçilmiştir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Necdet Ünüvar Gündem Politika Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title