Haberler

Mal varlığına el konulan Neslim Güngen konuştu: Alnımız açık

Güncelleme:

Polat operasyonundan sonra hakkında soruşturma başlatılan mal varlığına el konulan Neslin Güngen, "Tedbir amaçlı el konulan bu mal varlığımıza herhangi bir suç teşkil etmiyor. Alnımız her zaman söylediğimiz gibi açık çok şükür" dedi.

Engin ve Dilan Polat'ın kara para ile vergi kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklanmasının ardından gözler gösterişli hayatlarını sergileyen fenomenlere çevrilmişti. Mercek altına alınan 720 fenomenden aralarında Neslim Güngen ve Eylül Öztürk'ün de dahil olduğu birçok kişinin mal varlığına el konuldu. Listede yer alan Güngen, sessizliğini bozarak "Alnımız açık çok şükür" ifadelerini kullandı.

"BİZ KENDİMİZİ BİLİYORUZ, ER YA DA GEÇ ORTAYA ÇIKAR"

Mal varlığına el konulmasının ardından Instagram hesabından bir video yayınlayan Neslim Güngen, şu ifadeleri kullandı: "720 tane fenomen listesinin içerisinde bizde vardık. Tedbir amaçlı el konulan bu mal varlığımıza herhangi bir suç teşkil etmiyor. Savcılar soruşturma aşamasına girdiğimiz için mal varlıklarımıza tedbir koyuyor. Biz kendimizi biliyoruz. Er ya da geç doğru ortaya çıktığında da sizlerle paylaşmış olacağız. Herhangi bir sıkıntı yok. Bunu zaten bekliyorduk. Bu demek değil ki sen suçlusun. Soruşturma bitten sonra hepsi açığa çıkıyor. Alnımız her zaman söylediğimiz gibi açık çok şükür."

Mal varlığına el konulan Neslim Güngen konuştu: Alnımız açık

MAL VARLIKLARINA EL KONULDU

Dilan Polat ve Engin Polat'a yönelik operasyonun ardından çok sayıda sosyal medya fenomeni incelemeye alınmış ve bir çoğunun mal varlıklarına el konulmuştu. Bugün Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın sosyal medya fenomeni ve güzellik salonları olan Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi. Başlatılan soruşturma kapsamında sosyal medya fenomeni Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen'in tüm mal varlıklarına tedbir amaçlı el konuldu.

"DİLAN POLAT'I SEKTÖRE BEN SOKTUM"

Geçtiğimiz günlerde Show Haber'e konuşan Neslim Güngen, "Beni lütfen araştırın. 2014'ten beri lüks bir araca biniyorum, çünkü bunu emeğimle yaptım. Alnım ak. Bir yanlışım varsa devletime hesabını veririm" diyerek kendini savunmuştu. Ayrıca, Dilan Polat ile ilgili olarak, "Dilan Polat'ı sektöre ben soktum. Kendi ayağıma sıktım. Destek istediğinde yardımcı oldum, cihazlarımı ona geliş fiyatıyla sattım." demişti.

Mal varlığına el konulan Neslim Güngen konuştu: Alnımız açık

DİLAN POLAT OPERASYONU

İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım'da düzenlenen operasyon ile devamındaki operasyonlarda Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 24 şüpheli gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında daha önce şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konulan Polat çiftinin de yer aldığı şüphelilerle ilgili Mali Suçları Araştırma Kurulunca (MASAK) ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.

27 ŞİRKETE KAYYUM ATANDI

Paranın yine aile bireylerine ait şirketler arasında transfer edildiği, son aşamada ise Engin Polat'ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul isimli firmada toplanarak gayrimenkul ve çok sayıda araç alındığının tespitinin ardından İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin kimliklerini belirlemiş, İstanbul merkezli Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa'da 43 adrese eş zamanlı operasyon düzenlemişti.

Soruşturma kapsamında çalışmalarını sürdüren ekipler, Dilan ve Engin Polat'a ait bir medikal şirketin Ankara'da başka bir firmaya isim hakkını verdiğini, bu firmanın hesabındaki 1 milyon 800 bin liranın da ortakların kişisel hesaplarına aktarılmaya çalışıldığını tespit etmişti. Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu'nun da aralarında bulunduğu şüphelilerden 16'sı tutuklanmıştı. Hakimlik 27 şirkete kayyum atanmasına hükmetmişti.

SOSYAL MEDYA FENOMENLERİNE YURT DIŞI ÇIKIŞ YASAĞI

Soruşturma kapsamında Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği, sosyal medya fenomenleri Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur Başar, İleyda Topal, İlke Ela Göz, Kadir Yiğit, Mervenur Korkut, Muhammet Oğuz Başar, Murat Yiğit, Nurgül Yiğit, Tolunay Topal, Tuğba Demirhan, Yavuz Selim Korkut, Habip Özsefil, Huri Özsefil ve Özge Duman'a yurt dışına çıkış yasağı getirmişti.

Mal varlığına el konulan Neslim Güngen konuştu: Alnımız açık

Mal varlığına el konulan Neslim Güngen konuştu: Alnımız açık

Mal varlığına el konulan Neslim Güngen konuştu: Alnımız açık

Mal varlığına el konulan Neslim Güngen konuştu: Alnımız açık

Ecem Altan
Haberler.com - Hukuk

Dilan Polat Sosyal Medya Hukuk Magazin Güncel Haberler

500

Yorumlar (5)

FATİH ARSLAN:

Sen öyle san. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. O şatafatlı hayatı kimse çalışarak yaşayamaz. Kendini aklama için çektiğin bu videoyu kimsenin yutacagini sanmam.

45
0
yanıtYanıtla
Hasan Bulut:

Açıkta alninizdan daha fazlası var

36
1
yanıtYanıtla
Hayri :

Bu durumlarda aslında tek soru şu neden milletin gözüne sokuyosunuz neden abartıyosunuz amaç ne görgüsüzlük var tamam da biyerde durun böyle davranmanın ne getirisi var

17
0
yanıtYanıtla
Blackened:

Bunların suçu yok, suç bunları matah biseymis gibi takip edip sattıkları hayal mahsullerinin alicisi olan milletimizde! Bunlar takip edildikçe reklamlarina reklam, servetlerine servet kattılar!

15
1
yanıtYanıtla
Ahmet AKGÜL:

hep öyle olur. alnımız açık.. dolandırıcılar

9
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title