Kabine toplantısı başladı mı? Kabine toplantısı saat kaçta, bitti mi? Kabine toplantısında ne konuşulacak? - Haberler
Haberi Paylaş

Kabine toplantısı başladı mı? Kabine toplantısı saat kaçta, bitti mi? Kabine toplantısında ne konuşulacak?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Kabine toplantısı başladı mı? Kabine toplantısı saat kaçta, bitti mi? Kabine toplantısında ne konuşulacak?

Son olarak 9 Mayıs'ta toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 23 Mayıs'ta Beştepe'de toplanacak. Türkiye toplantıdan çıkacak kararları merak ederken görüşülecek konuların 4 ana başlıkta sıralanması bekleniyor. Vatandaşlar kabine toplantısı kaç saat sürer, ne zaman bitecek sorularına yanıt arıyor. Peki, Kabine toplantısı başladı mı? Kabine toplantısı saat kaçta, bitti mi? Kabine toplantısında görüşülecek konular neler?

Kabine toplantısı başladı mı? Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Bugün Beştepe'de toplanacak. Türkiye toplantıdan çıkacak kararları merak ederken görüşülecek konuların 4 ana başlıkta sıralanması bekleniyor. Vatandaşlar kabine toplantısı kaç saat sürer, ne zaman bitecek sorularına yanıt arıyor. Peki, Kabine toplantısı başladı mı? Kabine toplantısı saat kaçta, bitti mi? Kabine toplantısında görüşülecek konular neler? İşte detaylar...

Bugün saat 15.00'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gölcük Tersane Komutanlığında Hızırreis Denizaltısı Havuza Çekme ve Selmanreis Denizaltısı İlk Kaynak Töreni'ne katılacak, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Kabine Toplantısı'na başkanlık yapacak.

Buna göre, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurmasıyla başlayan süreç, toplantının bir numaralı ana gündem maddesi olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya liderleriyle yaptığı görüşmelerin detayları toplantıda değerlendirilecek.

Toplantıda ayrıca halen devam eden Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde yaşanan gelişmelerin değerlendirilmesi bekleniyor. 24 Şubat'ta başlayan savaş son dönemde ülkenin doğu bölgelerinde yoğunlaşmış durumda.

Kabinede ekonomi başlığı altında 6 milyon memur ve emekliyi ilgilendiren 3600 ek göstergede yapılan çalışmalar incelenecek. Enflasyonla mücadelede gelinen son durum ise toplantıda değerlendirilecek ana gündem maddelerinden biri olacak.

Halk sağlığı konusunda ise koronavirüsle mücadelede kapsamında uygulanan toplu taşıma ve sağlık kuruluşlarındaki maske yasağının yeniden değerlendirilmesi bekleniyor. Dünyada hızla yayılarak paniğe neden olan maymun çiçeği virüsü ile ilgili de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne bilgi vereceği tahmin ediliyor.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Kabine Toplantısı Gündem Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title