Haberler

İYİ Parti Kayseri adayı kim? 2024 İYİ Parti Kayseri Belediye Başkan adayı Kazım Yücel kimdir?

Güncelleme:

İYİ Parti'nin aday tanıtım toplantıları ile yeni 31 Mart 2024 yerel seçim adaylarını açıklamaya devam ediyor. Peki, İYİ Parti Kayseri adayı kim? İYİ Parti Kayseri Belediye Başkan adayı kimdir?

İyi Parti'nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belli oldu. Peki, İYİ Parti Kayseri adayı kim? İYİ Parti Kayseri Belediye Başkan adayı kimdir?

İYİ PARTİ KAYSERİ ADAYI KİM?

İYİ Parti, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. İYİ Parti'nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kazım Yücel oldu.

KAZIM YÜCEL KİMDİR?

1964 yılında Kayseri'de dünyaya gelen Kazım Yücel, şehrin ticaret hayatına önemli katkılarda bulunan bir isim olarak öne çıkıyor. İki çocuk babası ve bir torun sahibi olan Yücel, hayatının büyük bir kısmını Kayseri'de geçirdi.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra 1985 yılında ticaret dünyasına adım atan Kazım Yücel, başında olduğu ticari firmanın faaliyetlerini 32 yıldan uzun bir süredir sürdürüyor. Yücel, uluslararası alanda ithalat ve ihracat işleriyle ilgileniyor.

2010 yılından itibaren siyasetle de aktif olarak ilgilenmeye başlayan Kazım Yücel, 2014 yerel seçimlerinde belediye meclis üyeliği görevine seçilerek Kayseri'ye hizmet etme fırsatı buldu. Bu dönemde şehrin yerel yönetimine sunduğu katkılarla tanındı.

Evli ve iki çocuk babası olan Kazım Yücel'in özel hayatında ayrıca bir torunu bulunmaktadır. Aile bağlarına verdiği önemle bilinen Yücel, hem iş dünyasında hem de siyaset sahnesinde Kayseri'nin çeşitli alanlardaki temsilcisi olmayı hedefliyor. İYİ Parti'nin Kayseri Belediye Başkan Adayı olarak, şehre yeni bir vizyon kazandırmayı amaçlayan Kazım Yücel, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İYİ PARTİ HAKKINDA

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye'de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması "İYİ Parti" şeklindedir. Simgesi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmasıdır. TBMM'de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır. Genel başkanı Meral Akşener'dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Kayseri, parti kurulmadan önce MHP'nin yönetiminde görev almıştır. MHP'nin 2017 anayasa referandumunda 'Evet' oyu çağrısı ve partinin genel başkanı Devlet Bahçeli'nin yerine başka bir genel başkan getirmek için düzenlenen bir kurultayın ardından tanınmış MHP üyeleri arasında yeni parti fikri ortaya çıktı. Siyasi yorumculara göre parti genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye'nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye'nin Batı Bloku'nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için "alternatif bir kapı" olarak yorumlanmıştır.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

İYİ Parti Gündem Gündem Politika Haberler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title