Haberler

İYİ Parti Amasya adayı kim? 2024 İYİ Parti Amasya Belediye Başkan adayı Erhan Çiger kaç yaşında, nereli?

İYİ Parti'nin aday tanıtım toplantıları ile yeni 31 Mart 2024 yerel seçim adaylarını açıklamaya devam ediyor. Peki, İYİ Parti Amasya adayı kim? İYİ Parti Amasya Belediye Başkan adayı kimdir?

İyi Parti'nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belli oldu. Peki, İYİ Parti Amasya adayı kim? İYİ Parti Amasya Belediye Başkan adayı kimdir?

İYİ PARTİ AMASYA ADAYI KİM?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaklaşan 2024 Yerel Seçimleri için partisinin Amasya Belediye Başkan adaylarını tanıttı. 31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye genelinde kendi adaylarıyla yarışma kararı alan İYİ Parti, Amasya ve ilçelerindeki Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Akşener, bugün Ankara'da gerçekleşen grup toplantısında, Amasya adaylarını kamuoyuyla paylaştı.

ERHAN ÇİGER KİMDİR?

Amasya'nın 25 Aralık 1954 tarihinde dünyaya gelen Erhan Ciğer, eğitim hayatına doğduğu şehirde başlamıştır. İlk, orta ve lise öğrenimini Amasya'da tamamlayan Ciğer, üniversite eğitimini de Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde başarıyla tamamlamıştır. Bu süreçte, Amasya kültür ve yardımlaşma derneği faaliyetlerini yöneterek hemşehrilerine hizmet etmiş, aynı zamanda Amasya esnaf odasına kayıtlı nakliyecilik faaliyetine de katılmıştır.

1980 yılında başladığı akademik kariyeri, 19 Mayıs Üniversitesi'nde başlamış ve daha sonra Erciyes Üniversitesi ile devam etmiştir. Eğitim hayatı boyunca hocalık görevini üstlenen Ciğer, öğrenciler yetiştirmenin yanı sıra çeşitli seminerler, konferanslar, paneller, araştırmalar ve yayınlarla akademik dünyada adından söz ettirmiştir. Ayrıca, Türkiye Mali Muhasebe Standartları Kurulu (TÜRMOB) bünyesinde yönetim bilimcisi ve mali müşavir olarak görev alarak, Almanca dil bilgisiyle eğitimler vermiştir.

Danışmanlık kariyerine çeşitli holding ve şirketlerde devam eden Erhan Ciğer, başbakanlık talebi ve üniversite izniyle Devlet Planlama Teşkilatı'nda (DPT) ve başbakanlıkta uzman olarak görev yapmıştır. 8. Beş Yıllık Plan'da hazırladığı personel rejimi, dönemin Cumhurbaşkanı ve siyasi parti programlarında öne çıkmıştır.

1984 yılında Amasya YABEP projesiyle başlayan belediyecilik faaliyetlerinde yer alan Ciğer, Kayseri Büyükşehir ve Samsun Büyükşehir Belediyelerindeki araştırma ve yayınlarıyla da tanınmıştır. Aynı zamanda 19 Mayıs Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Dairesi'nin kuruluşunda önemli bir rol oynamış ve beş yıl boyunca denetimini gerçekleştirmiştir. Halen Çalışma Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurulu'nda değerlendirici ve karar verici olarak görev yapan Ciğer, evli olup 3 çocuk ve 4 torun sahibidir.

İYİ PARTİ HAKKINDA

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye'de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması "İYİ Parti" şeklindedir. Simgesi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmasıdır. TBMM'de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır. Genel başkanı Meral Akşener'dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Aydın, parti kurulmadan önce MHP'nin yönetiminde görev almıştır. MHP'nin 2017 anayasa referandumunda 'Evet' oyu çAmasyası ve partinin genel başkanı Devlet Bahçeli'nin yerine başka bir genel başkan getirmek için düzenlenen bir kurultayın ardından tanınmış MHP üyeleri arasında yeni parti fikri ortaya çıktı. Siyasi yorumculara göre parti genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye'nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye'nin Batı Bloku'nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için "alternatif bir kapı" olarak yorumlanmıştır.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

İYİ Parti Amasya Gündem Politika Haberler

Bakmadan Geçme

Arka Sokaklar 671. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 19 Nisan Arka Sokaklar yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? Ateş Kuşları 52. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 19 Nisan Ateş Kuşları yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? Kara Ağaç Destanı 9. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 19 Nisan Kara Ağaç Destanı yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? 19-20 Nisan Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? NO Pelicans Sacramento Kings NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 19 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! Miami Heat Chicago Bulls NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 19 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! 19-20 Nisan hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Survivor dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 19 Nisan Cuma 2024? Survivor kim kazandı? 19 Nisan Cuma Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? Survivor CANLI izle! 19 Nisan Cuma TV8 Survivor HD izleme linki! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Nisan 2024 Bursa su kesintisi listesi! Gaddar CANLI izle! Fox TV Gaddar 13. Bölüm tek parça HD izle 19 Nisan Cuma! Kızılcık Şerbeti 59. Bölüm Canlı İzle! Show TV'de Neler Oldu? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Nisan 2024 Konya su kesintisi listesi! Yalı Çapkını CANLI İZLE! 19 Nisan Yalı Çapkını 66. bölüm CANLI YAYIN! Yalı Çapkını FULL İZLE!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title