Haberler

Gürcistan'ın başkenti neresi? Gürcistan para birimi nedir?

Güncelleme:

Gürcistan, tarihi derinlikleri, muazzam doğası ve sıcak misafirperverliğiyle öne çıkan Güney Kafkasya ülkelerinden biridir. İşte, Gürcistan'ın başkenti, para birimi ve büyüleyici şehirleri hakkında detaylı bilgiler.

Gürcistan, zengin tarihî mirası, lezzetli mutfağı ve çeşitli coğrafyasıyla dikkat çekmektedir. Tiflis'in bohem atmosferinden Batum'un enerjik sahil şehrine kadar Gürcistan'ın şehirleri, ziyaretçilere unutulmaz deneyimler sunmaktadır.

GÜRCİSTAN BAŞKENTİ NERESİ?

Gürcistan'ın başkenti, tarihî zenginlikleri ve canlı atmosferiyle ünlü Tiflis'tir. Tiflis, Kura Nehri kıyısında yer alan renkli evleri, antik kiliseleri ve modern sanat galerileriyle dikkat çeken bir şehirdir.

GÜRCİSTAN PARA BİRİMİ NEDİR?

Gürcistan'ın resmi para birimi Gürcistan Larisi (GEL)'dir. Gürcistan Larisi, ülkede yaygın olarak kullanılan ve turistler için alışveriş ve seyahatlerde kullanılan bir para birimidir.

GÜRCİSTAN ŞEHİRLERİ NELER?

Batum: Karadeniz kıyısındaki bu turistik şehir, göz alıcı modern mimarisi, plajları ve gece hayatıyla bilinir. Batum, Gürcistan'ın en popüler turistik destinasyonlarından biridir.

Kutaisi: Gürcistan'ın ikinci büyük şehri olan Kutaisi, tarihî kalıntıları, katedralleri ve yeşil vadileriyle ünlüdür. UNESCO tarafından korunan Bagrati Katedrali bu şehirde bulunmaktadır.

Mtskheta: Gürcistan'ın eski başkenti olan Mtskheta, tarihî ve dini öneme sahip kiliseleriyle bilinir. Svetitskhoveli Katedrali ve Jvari Manastırı, şehirdeki önemli ziyaret noktalarındandır.

Haberler.com Haber Merkezi / Betül Cirit - Gündem

Gürcistan Gündem Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Rüyada siyah at görmek ne anlama gelir? Rüyada siyah at sevmek, rüyada siyah at binmek ne ifade etmektedir? Ronaldinho neden hapse girdi, nerede hapis yattı, suçu neydi? Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 21 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 21 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Ronaldinho kimdir? Ronaldinho nereli, hangi takımlarda oynadı? 21 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title