Haberler

Ankara bayram namazı saat kaçta? Ankara Kurban Bayramı namazı saat kaçta? Ankara bayram namazı saati

Ankara bayram namazı saati bayram namazı öncesi saatlerini bayram namazı saatine göre kurmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmakta. Ankara bayram namazı saat kaçta kılınacak sorusunun yanıtını arayanlar için Ankara bayram namazı saat kaçta? Ankara Kurban Bayramı namazı saat kaçta? Ankara bayram namazı saati! yanıtları ve ilçelere göre Çankaya bayram namazı saat kaçta? Keçiören bayram namazı saat kaçta haberimizde...

Ankara bayram namazı saat kaçta? Ankara bayram namazı saati bayram namazı öncesi saatlerini bayram namazı saatine göre kurmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmakta. Ankara bayram namazı saat kaçta kılınacak sorusunun yanıtını arayanlar için Ankara bayram namazı saat kaçta? Ankara Kurban Bayramı namazı saat kaçta? Ankara bayram namazı saati! yanıtları ve ilçelere göre Çankaya bayram namazı saat kaçta? Keçiören bayram namazı saat kaçta haberimizde...

ANKARA BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

Ankara bayram namazı saat 06.03'te kılınacak. Ankara bayram namazı saati yanı sıra Ankara ilçelerinin bayram namazı saati de merak edilenler arasında. İşte, Ankara ilçelerinin bayram namazı saati:

 • Akyurt bayram namazı saati: 06:01
 • Ayaş bayram namazı saati: 06:04
 • Bala bayram namazı saati: 06:02
 • Beypazarı bayram namazı saati: 06:06
 • Çamlıdere bayram namazı saati: 06:03
 • Çubuk bayram namazı saati: 06:01
 • Elmadağ bayram namazı saati: 06:01
 • Evren bayram namazı saati: 06:01
 • Güdül bayram namazı saati: 06:04
 • Haymana bayram namazı saati: 06:05
 • Kahramankazan bayram namazı saati: 06:03
 • Kalecik bayram namazı saati: 06:00
 • Kızılcahamam bayram namazı saati: 06:02
 • Nallıhan bayram namazı saati: 06:08
 • Polatlı bayram namazı saati: 06:06
 • Şereflikoçhisar bayram namazı saati: 06:02

BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR?

İki rekattan oluşan bayram namazı şu şekilde kılınır:

1. Rekat

Niyet ettikten sonra tekbir alınır ve eller bağlanır,

"Sübhaneke duası"nı okur,

Yeniden eller kulak hizasına kaldırılarak

Tekbir alınır ve eller yine yanlara salınır,

Tekbir alınır ve bu sefer eller göbek hizasında bağlanır.

İmam "Euzü besmele" çeker, açıktan "Fatiha suresi" ile birlikte "Zammı sure veya zammı sure yerine geçecek miktarda Kur'an-ı Kerim" okur. Cemaat bu sırada imamı dinler.

Rüku ve secde yapılarak 2. Rekata kalkılır.

2. Rekat

İmam; gizlice "Besmele" çeker, açıktan "Fatiha suresi" ile birlikte "Zammı sure veya zammı sure yerine geçecek miktarda Kur'an-ı Kerim" okur. Cemaat sessizce imamı dinler.

Ardından tekrar tıpkı iftitah tekbiri gibi eller yeniden kulak hizasına kaldırılarak

Tekbir alınır ve eller yanlara bırakılır,

Tekbir alınır ve eller yine yanlara salınır,

Tekbir alınır ve eller son kez yanlara salınır,

Son olarak 4. Tekbir alınır bu sefer eller kulak hizasına kaldırılmaz ve rükuya gidilir.

Rüku ve secdenin ardından oturulur, "Tahiyyat, Salli-Barik duaları" okunur ve önce sağ tarafa sonra sola selam verilerek namaz tamamlanır.

Müezzinin refakatinde cemaat, 3 defa tekbir (teşrik) getirir. Ardından imam hatip bayram hutbesini okumaya başlar.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından Kurban Bayramı tatili 9 güne çıktı. 9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak bayram tatili 17 Temmuz Pazar'a kadar sürecek.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Bayram Namazı Ankara Gündem Yaşam Haberler

Bakmadan Geçme

Korkusuz Korkak filmi ne zaman, nerede çekildi? Korkusuz Korkak filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Bein Sports CANLI izle! (HD) Bein Sports kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! İDRARDA GEBELİK NE ZAMAN ÇIKAR? Evde gebelik testi nasıl yapılır? Dayı: Bir Adamın Hikâyesi filmi oyuncuları kim, konusu ne? Dayı: Bir Adamın Hikâyesi ne zaman nerede çekildi? KIZILCIK ŞERBETİ 60. BÖLÜM FRAGMANI! Kızılcık Şerbeti fragman canlı izle! Yeni bölümde ne olacak? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Nisan 2024 Bursa su kesintisi listesi! 22 Nisan 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! YALI ÇAPKINI 67. BÖLÜM FRAGMANI yayınlandı mı? Yalı Çapkını 67. bölüm fragman! YALI ÇAPKINI 66. BÖLÜM FULL İZLE! Ferit Seyran'ı buldu mu? Yalı Çapkını son bölümde ne oldu? CANLI İZLE Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 22 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 22 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Eva Evans öldü mü? TikTok fenomeni Eva Evans neden öldü? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Nisan 2024 Konya su kesintisi listesi! Grup İsimleri 2021: En güzel Whatsapp grup isimleri! Whatsapp (WP) ve İnstagram grup isimleri nelerdir? WP grup isimleri... Grup İsimleri 2021: En güzel Whatsapp grup isimleri! Whatsapp (WP) ve İnstagram grup isimleri nelerdir? WP grup isimleri... Üçgenin Alanı: Eşkenar üçgen alanı nasıl hesaplanır? Üçgenin alanı nasıl bulunur? Eşkenar üçgen, Dik üçgen, İkizkenar üçgenin alanları ve formülü!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title