Haberler

2024 ZİLHİCCE ayı en zaman? Zilhicce ayı hangi gün başlıyor? Zilhicce ayının önemi nedir?

2024 yılında Zilhicce ayının başlangıç tarihi merak konusu oldu. Zilhicce ayı, İslam takvimine göre Hicri yılın son ayıdır ve bu özel ayın başlangıç tarihi her yıl farklılık gösterir. Peki, Zilhicce ayı hangi gün başlıyor? İşte detaylar!

2024 yılında Zilhicce ayının ne zaman başlayacağını öğrenmek isteyenler için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın takvimine göre Zilhicce ayı 8 Haziran 2024 Cumartesi günü başlayacaktır. Zilhicce ayı, Hicri takvime göre yılın son ayıdır ve İslam'da önemli bir yere sahiptir. 2024 ZİLHİCCE ayı en zaman? Zilhicce ayı hangi gün başlıyor?

ZİLHİCCE AYININ ÖNEMİ NEDİR?

Zilhicce ayı, İslam dünyasında birçok fazileti olan mübarek bir aydır. Bu ayda yapılacak ibadetler, diğer aylara göre daha fazla sevap kazandırır.

2024 ZİLHİCCE ayı en zaman? Zilhicce ayı hangi gün başlıyor?

ZİLHİCCE AYI NE ZAMAN?

Zilhicce ayı 8 Haziran 2024 Cumartesi günü başlayacaktır.

2024 ZİLHİCCE ayı en zaman? Zilhicce ayı hangi gün başlıyor?

Zilhicce ayının bazı faziletleri:

Hac İbadeti: Zilhicce ayının en önemli özelliği, Hac ibadetinin bu ayda yapılmasıdır. Hac, İslam'ın beş şartından biridir ve Müslümanların Kabe'yi ziyaret ederek yaptıkları ibadettir.

Kurban Bayramı : Zilhicce ayının 10. günü Kurban Bayramı olarak kutlanır. Bu gün, Müslümanlar kurban keserek Allah'a olan kulluklarını ifade ederler.

İlk On Günün Fazileti: Zilhicce ayının ilk on günü, İslam'da çok özel bir yere sahiptir. Bu günlerde yapılan ibadetler ve dualar, diğer günlere göre daha faziletli kabul edilir. Peygamber Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur: "Zilhicce'nin ilk on gününde yapılan amel kadar Allah'a daha sevimli gelen başka bir gün yoktur."

Arefe Günü: Zilhicce ayının 9. günü Arefe günüdür ve bu gün de faziletli kabul edilir. Hacılar bu günde Arafat vakfesini yaparlar ve oruç tutan Müslümanlar için de bu günün orucu çok sevaplı kabul edilir.

Bu mübarek ayda yapılan ibadetler, dualar ve hayır işleri, Müslümanların manevi hayatlarında önemli bir yer tutar. Zilhicce ayı boyunca ibadetlere daha fazla önem vererek manevi kazançlarını artırabilirler.

2024 ZİLHİCCE ayı en zaman? Zilhicce ayı hangi gün başlıyor?

ZİLHİCCE AYI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2024 yılında Zilhicce ayının ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın takvimine göre, Zilhicce ayı 8 Haziran 2024 Cumartesi günü başlayacaktır.
Kaynak: Haberler.com / Gündem

Kurban Bayramı Dini Gündem Eğitim Yaşam Haberler

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüştü! Taleplerini 4 ana başlık üzerinden sıraladılar

CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüştü! Taleplerini 4 ana başlık üzerinden sıraladılar

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

Bakmadan Geçme

İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! 24 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! 24 Haziran 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? ÖSYM OBP nedir, nasıl hesaplanır? OBP nasıl güncellenir? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! Bugünkü EURO 2024 maçları saat kaçta? 24 Haziran bugün kimin maçı var? Sokak hayvanları yasası nedir? Sokak köpekleri uyutulacak mı? 2024 TBMM'de sokak hayvanları kanun teklifinde son durum! 25 Haziran Salı 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 25 Haziran burç yorumları nedir? 2024 Uzman Erbaş alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Uzman Erbaş başvuru şartları neler? CANLI maç izle! (EURO 2024 MAÇLARI) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 24 Haziran EURO 2024 günün maçları nereden izlenir? KPSS 2024 sınav yerleri ne zaman açıklanacak? KPSS sınav giriş belgesi ne zaman belli olacak? Adalar'da otobüs kaç TL 2024? İETT Adalar taksi, minibüs ve otobüs ne kadar? Adalarda toplu ulaşımda akbil geçiyor mu? BUGÜNKÜ ALTIN FİYATLARI | Çeyrek altın, gram altın ne kadar? 24 Haziran altın fiyatları ne kadar oldu? Yiğit İnandı kimdir, kaç yaşında? Survivor Nisa ile Yiğit İnandı evleniyor mu?
Ordu'da muhtar, eşiyle ilişki yaşadığını iddia ettiği azasını öldürdü

Ordu'da muhtar, eşiyle ilişki yaşadığını iddia ettiği azasını öldürdü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title