Haberler

2024 Yerel Seçim CHP kaç il aldı, hangi belediye başkanlıklarına kazandı? CHP ne kadar oy aldı?

Güncelleme:

2024 Yerel Seçimlerinde CHP'nin kaç il ve belediye başkanlığı kazandığı merak konusu oldu. CHP'nin aldığı oy oranı ve kazandığı belediyelerin detayları araştırılıyor. İl ve ilçe belediyelerinde CHP'nin elde ettiği sonuçlar ve oy oranları gündemdeki yerini koruyor.

2024 Yerel Seçim CHP kaç il aldı? CHP hangi belediye başkanlıklarına kazandı? soruları gündeme geliyor. CHP il ve ilçe belediyeleri araştırılırken CHP 2024 Yerel Seçimlerde ne kadar oy aldı, kaç belediye kazandı merak ediliyor. Peki, 2024 Yerel Seçim CHP kaç il aldı, hangi belediye başkanlıklarına kazandı? CHP ne kadar oy aldı?

2024 YEREL SEÇİM CHP KAÇ İL ALDI?

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP), 2024 Yerel Seçimlerinde elde ettiği oy sayısı ve kazandığı belediye başkanlıkları netleşmiş durumda. Kesin olmayan sonuçlara göre belediye başkanlıkları yarışında CHP Türkiye genelinde toplamda 17 milyondan fazla oy alarak yüzde 37,77'lik bir oy oranı elde etti.

CHP HANGİ BELEDİYELERİ KAZANDI?

CHP, 2024 yerel seçimlerinde büyükşehir belediyelerinden 14, il belediyelerinden 21, ilçe belediyelerinden 337 ve belde belediyelerinden 48 olmak üzere toplamda 420 belediye başkanlığı kazandı.

2024 Yerel Seçim CHP kaç il aldı, hangi belediye başkanlıklarına kazandı? CHP ne kadar oy aldı?

2024 YEREL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

CHP NE KADAR OY ALDI?

Kesin olmayan sonuçlara göre; CHP belediye başkanlıkları yarışında 17 milyon 350 binin üzerinde oy almıştır. CHP'nin oy oranı ise %37,77 olarak gerçekleşti. Bu oran, CHP'nin 2002'den bu yana ilk defa AK Parti'nin önünde yer alarak seçimlerde birinci parti olmuştur.

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

Belediye Başkanlığı Gündem Politika Haberler

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title