Haberi Paylaş

2022'nin en çok konuşulan isimlerinden Jülide İskenderoğlu kimdir? Milletvekili Jülide İskenderoğlu hayatı ve biyografisi

Gündem Haberleri

2022'nin en çok konuşulan isimlerinden Jülide İskenderoğlu kimdir? Milletvekili Jülide İskenderoğlu hayatı ve biyografisi

2022'nin nabzını tutan insansız haber analiz ve raporlama sistemi Habermetre, en fazla habere konu olan kişileri raporladı. Bu yıl 4036 haber kaynağında 46,097 adet haber yapılan Jülide İskenderoğlu, toplamda 52,084,702 okunma sayısı ile listenin önemli isimleri arasında yer aldı. Peki, Jülide İskenderoğlu kimdir? İşte, Jülide İskenderoğlu hayatı ve biyografisi

İnsansız haber analiz ve raporlama sistemi Habermetre'nin 2022 değerlendirme raporunda Jülide İskenderoğlu, 2022'nin hakkında en fazla haber yapılan ve en çok okunmaya sahip olan kişileri arasında yer aldı. Vatandaşların da hakkında araştırma yaptığı Jülide İskenderoğlu hakkında 4036 haber kaynağında 46,097 adet haber yer alırken 2022'de toplam 52,084,702 ziyaretçiye ulaştı. Meraklı soruların odağı haline gelen Jülide İskenderoğlu hakkında merak edilen diğer soruların yanıtları haberimizde yer alıyor.

JÜLİDE İSKENDEROĞLU KİMDİR?

1974 yılında Balıkesir'de doğan Jülide İskenderoğlu, ilk ve orta öğretimini doğduğu kentte tamamladıktan sonra 1994 yılında üniversite eğitimi için geldiği Çanakkale'de 18 Mart Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği bölümünden mezun oldu.

1997 yılında Çanakkale'de evlenerek iş hayatına atılan Jülide İskenderoğlu kafe işletmecisi olarak uzun yıllar iş hayatının içerisinde bulundu.

Siyaset hayatına, daha sonra uzun yıllar boyu demokrasi zaferlerine tanık olacağı Ak Parti'de başladı. İlk olarak 2003 yılında Çanakkale il Kadın Kollları yönetiminde görev alan Jülide İskenderoğlu, daha sonra sırasıyla; 2006 yılında Ak Parti Çanakkale Merkez İlçe Yerel Yönetimler Başkanı, 2009 yılında Ak Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

HUBAN Kadınlar Kalesi, İnsanca Yaşam Derneği, Çanakkale Karadenizliler Dayanışma Derneği, Çanakkale Şehitlerine Vefa Derneği gibi çeşitli sivil toplum örgütlerinde faaliyetlerde bulunan Jülide İskenderoğlu, 2010 yılında 12 Eylül referandumundan hemen önce Ak Parti Genel Merkezi tarafından Ak Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı olarak atanmasını takiben yapılan kongrede seçilerek İl Kadın Kolları Başkanı olarak görevine devam etti.

2015 yılı şubat ayında yapılan 4. Olağan İl Kadın Kolları Kongresinde 25. dönem Milletvekili aday adayı olmak amacıyla başkanlık görevini devretti.

İyi düzeyde İngilizce bilen Jülide İskenderoğlu evli ve 1 çocuk annesidir.

Ak Parti 27. dönem Çanakkale 2. sıra milletvekili adayıdır.

Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

Jülide İskenderoğlu Habermetre Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title