‘Güzellik’ Kavramını Sorgulayan Oyun SGM’de - Haberler
Haberi Paylaş

‘Güzellik’ Kavramını Sorgulayan Oyun SGM’de

Bültenler - Haberler | Güncel
‘Güzellik’ Kavramını Sorgulayan Oyun SGM’de

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi 17 Mart Perşembe Akşamı Kenter Tiyatrosu Tarafından Sahnelenen 'Zorla Güzellik' Oyununa Evsahipliği Yapıyor.

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi, 17 Mart Perşembe saat 20:00'de, Türkiye'de ilk defa bu yıl Kenter Tiyatrosu tarafından sahnelenen 'Zorla Güzellik' oyununa evsahipliği yapacak. 2008'de yazılan, son iki yılda bütün dünyayı sarsan oyun, Neil Labute'un 'güzellik' üzerine yazdığı üçlemenin sonuncusu. Çarpıcı, sert, hızlı ve komik diyaloglarıyla; sözel, duygusal ve fiziksel yumrukların havada uçuştuğu komedide Defne Halman, Engin Hepileri, Aslıhan Gürbüz ve Gökçer Genç rol alıyorlar. Oyunun yönetmenliğini ise Defne Hamlan ve Engin Hepileri üstleniyor.

Oya Başar uzun bir aradan sonra 'Kadın ile Memur' ile yine tiyatro sahnesinde

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi, 24 Mart Perşembe saat 20:00'de 'Kadın ile Memur' oyununa evsahipliği yapacak. Aldo Nikolai'nin kaleme aldığı, başrollerinde tiyatroya uzun bir ara veren, "Benim Annem Bir Melek" dizisinde başarılı bir performans sergileyen Oya Başar ve Kemal Kocatürk'ün yer alıyor. Oyun, bir kadının, başbakanlıkta bir müsteşarın odasına girmesiyle başlıyor. Kadının memuru tehditkar sözlerle kendisine itaat etmeye zorlamasıyla gelişen oyun, devletin işleyişi, bürokrasi, tüm bunların üzerinden ülkeyi, politikaları ve de politikacıları da komik bir dille sorguluyor.

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi ve aylık programlar ile ilgili detaylı bilgiye htpp://sgm.sabanciuniv.edu adresinden ulaşabilirsiniz.

Bilgi için: 0216 483 90 26

Bilet Satışları için: Biletix/ 0216 556 98 00

Bilet Fiyatları: İndirimli 10 TL/ Tam 15 TL

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title