Haberler

Yozgat'a ikinci sanayi sitesi için resmi prosedürler tamamlandı

Güncelleme:

Yozgat Sanayi ve Ticaret Merkezi'nin resmi prosedürleri tamamlandı ve 2024 yılı yatırım planına alındı. Yapılacak olan sanayi sitesinin kent ekonomisine büyük katkı sağlaması bekleniyor.

Yozgat Sanayi ve Ticaret Merkezi Yapı Kooperatifi Başkanı Akif Demirkaya, kentin ikinci sanayi sitesi için resmi prosedürlerin tamamlandığını, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 2024 yılı yatırım planına alındığını söyledi.

Demirkaya, kooperatif binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Çalatlı köyü mevkisinde planlanan ve kent merkezine 8 kilometre mesafede bulunan Yozgat Sanayi ve Ticaret Merkezi'nin tamamlandığında kent ekonomisine büyük katkısının olacağını belirtti.

Çalışmalara 2018'de başladıklarını ve 450 bin metrekare arsa tahsisinin yapıldığını aktaran Demirkaya, "Yozgat Sanayi Ticaret Merkezi'miz Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2024 yılı yatırım planına alındı. Kooperatif olarak şu an üst yapı proje çalışmalarımız sürüyor ve kısa sürede tamamlanacak." dedi.

Demirkaya, projenin iki etaptan oluştuğunu anlatarak, "Orta ölçekte imalat servisine yönelik bir sanayi sitesi olacak. Birinci etapta 154 iş yerimiz var. Bu iş yerlerimiz 250-400 ve 800 metrekare şeklinde yapılacak. İş yerinin yüksekliği ise 7 ve 8 metre olacak. Toplamda 500 iş yeri yapma iznimiz var. Birinci etabın ihalesini yaptıktan sonra ikinci etap çalışmaları başlayacak. Ödemeler ise inşaat bitene kadar yüzde 30'u, inşaat tamamlandıktan sonra da kalan kısım 15 yılda ödenecek." diye konuştu.

Demirkaya, Yozgat Ticaret Merkezi'nin planlanmasında ve sürecin takip edilmesinde tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: AA / Güncel

Yozgat Ekonomi Güncel Haberler

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Slovenya, Filistin devletini tanıma kararı aldı

Slovenya, Filistin devletini tanıma kararı aldı

Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Bayern Münih'in yeni teknik direktörü Vincent Kompany kimdir? Vincent Kompany nerelidir, kaç yaşında? Eyvah Eyvah nerede çekildi? Eyvah Eyvah oyuncuları, konusu ve fragmanı! Eyvah Eyvah ne zaman çekildi? #128250 İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! Eyvah Eyvah filmi oyuncuları kim? Eyvah Eyvah filmi konusu ve Eyvah Eyvah özeti! #128250 ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! Kripto yasası Meclis'ten geçti mi? Kripto varlıklara ilişkin düzenleme ne oldu? Serdar Sertçelik kimdir, Serdar Sertçelik yakalandı mı? #129300 31 Mayıs okullar tatil mi? 31 Mayıs Cuma günü okul var mı, resmi tatil mi? Yarın okul var mı? Ayak başparmak çıkıntısı Bunyon-Halluks Valgus nedir? Bunyon nasıl düzelir? Arnavutköy Belediyesi hangi parti? Arnavutköy Belediye başkanı hangi partiden seçilmiştir? 2024 Arnavutköy yerel seçim sonuçları! Ahmet Uğurlu hasta mıydı? Ahmet Uğurlu hastalığı neydi? Maaşlar bayramdan önce yatar mı? Memur ve emekli maaşları ne zaman yatacak? 31 Mayıs Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 31 Mayıs burç yorumları nedir?
Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title