Haberler

Yeşilyurt Belediyesi TKB heyetini ağırladı

Yeşilyurt Belediyesi, 'Doğal-Kültürel Miras Zengini Yukarı-Aşağı Fırat Havzasının Değerlendirilmesi' konulu Bölge Toplantısını Malatya'da yapan Tarihi Kentler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ile İl ve İlçe Belediye Başkanlarını misafir etti.

Yeşilyurt Belediyesi, 'Doğal-Kültürel Miras Zengini Yukarı-Aşağı Fırat Havzasının Değerlendirilmesi' konulu Bölge Toplantısını Malatya'da yapan Tarihi Kentler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ile İl ve İlçe Belediye Başkanlarını misafir etti.

Yeşilyurt Belediyesi Beylerderesi Şelale Restaurant'ta düzenlenen yemekli toplantıya, Vali Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Tarihi Kentler Birliği Başkanı ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı ve ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İl ve İlçe Belediye Başkanları ile Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları katıldı.

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen, program sırasında yaptığı konuşmada, Tarihi Kentler Birliği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerini Yeşilyurt'ta ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi.

Yeşilyurt'un geçmişten gelen çok sağlam bir kadim medeniyet tasavvuruna sahip olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen, "Doğal-Kültürel Miras Zengini Yukarı-Aşağı Fırat Havzasının Değerlendirilmesi' konulu bölge toplantısını Malatya'mızda yapan Tarihi Kentler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ile İl ve İlçe Belediye Başkanlarını ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duymaktayız. Daha önce belirlenen bir toplantısından sonra il dışında bulunan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar'ın tüm misafirlere selam ve saygılarını iletiyorum. Yeşilyurt Belediyesi olarak sağlam bir medeniyete sahip Yeşilyurt'umuzun kültürel ve sanatsal zenginliklerini ile tadına doyulmaz yemeklerinin tanıtımına, tarihi mekanlarını restore ederek geleceğe taşınmasına çok büyük önem vermekteyiz. 82 mahallesi ve 320 bine ulaşan nüfusuyla 30 kentten daha kalabalık bir nüfusa sahip olan Yeşilyurtumuzun kendisine has tarihi zenginlikleri ve güzelliklerini daha da kıymetli hale getirmek adına çok ciddi yatırımlar ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmekteyiz. Yöremize özgü etli ve sulu yemeklerimiz ve sabah kahvaltılıklarımızın gastronomi dünyasında söz sahibi olmasına adına başlattığımız 'Lezzet Vadisi' projesi kapsamında ciddi görüşmeler ve çalışmalar yapmaktayız. Doğası, iklimi ve yeşil alanlarıyla göz dolduran bir yapıya sahip Çırmıktı bölgemizdeki tarihi cami, köprü ve evlerimizi iç ve dış turizme kazandırmak için restorasyon çalışmalarımıza ağırlık vermekteyiz. Tarihi tescilli konaklarımızı ve tarihi yapılarımızı aslına uygun restore ederek gelecek kuşaklara taşınmasına özen göstermekteyiz. Tadı ve aromasıyla damaklarda farklı bir lezzet bırakan ünlü dalbastı kirazımızın iç ve dış pazarda daha fazla yer alabilmesi adına elimizden geleni yapmaktayız. Bu yıl 25 ncisine ev sahipliği yaptığımız Kiraz, Kültür ve Spor Festivalimiz aracılığıyla başta kirazımız olmak üzere diğer tarımsal ürünlerimizi, yöresel yemeklerimizi ve ilçemizin eşsiz güzelliklerini bir kez daha gözler önüne serdik. Hem festivalimiz hem de diğer kültürel ve sanatsal hizmetlerimizle Yeşilyurt'umuzun marka değerine artı değerler kazandırıyoruz. Her noktasında farklı bir güzelliğin hakim olduğu güzel ve şirin ilçemizin tarihi kimliğini zenginleştirecek tanıtım çalışmalarımızı daha güçlü bir zeminde yapabilmek adına kamu, kurum ve kuruluşlarla ortaklaşa çalışmalar yapıyoruz. Yeşilyurt'umuz bu tür hizmetlerimiz ve yatırımlarımızın neticesinde iç ve dış turizmde inşallah cazibe merkezi olacaktır. Tarihi Kentler Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız ve siz değerli katılımcıların deneyim ve tecrübelerinizden her zaman istifade etmek isteriz, her türlü çalışmalarınızda yanınızda olmaya hazırız. Hep birlikte güzel çalışmalar yaparak ülkemizi, bölgemizi, kentimizi ve ilçemizi kalkındırmak temel hedefimizdir" şeklinde konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'da, programı tertip eden Yeşilyurt Belediyesine teşekkürlerini sundu.

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen, programın sonunda Tarihi Kentler Birliği Başkanı ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı ve ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen'e, Yeşilkonak kursiyerleri tarafından yapılan tablo hediye etti.

Program hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi. - MALATYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Yeşilyurt Malatya Haberler

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Bakmadan Geçme

KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! Kızılcık Şerbeti 64. bölüm canlı izle! Show TV Kızılcık Şerbeti yeni bölüm neler oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Yeni Call of Duty oyununun ismi resmi olarak açıklandı! Call of Duty: Black Ops 6 tanıtım tarihi duyuruldu Vakıfbank çöktü mü? Vakıfbank mobil uygulaması neden açılmıyor? Yalı Çapkını CANLI İZLE! 24 Mayıs Yalı Çapkını 71. bölüm CANLI YAYIN! Yalı Çapkını FULL İZLE! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 23-24 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! FENERBAHÇE BEKO- PANATHINAIKOS MAÇI CANLI İZLE! #127936 Fenerbahçe- Panathinaikos maçını canlı (HD) izleme linki! FENERBAHÇE BEKO- PANATHINAIKOS FİNAL FOUR maçı ne zaman? Fenerbahçe- Panathinaikos maçı saat kaçta hangi kanalda? #127936 ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! Dolu yağışı sırasında nelere dikkat edilmeli? Araç kaplama doludan korur mu? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! 25 Mayıs Cumartesi 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 25 Mayıs burç yorumları nedir? Sokak köpekleri uyutulacak mı? Fatih Erbakan ne dedi?
Sele kapılan 2 çocuk sürüklenerek aracın altına girdi! Yüreklerin ağza geldiği anlar kamerada

Sele kapılan 2 çocuk sürüklenerek aracın altına girdi! Yüreklerin ağza geldiği anlar kamerada

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title