Haberler

Yeşilçam'ın Yıldızları İEF'te

82'nci İzmir Enternasyonal Fuarı, Sinema Burada Festivali'yle Yeşilçam'ın ünlü isimlerini buluşturarak sinemaseverlerin gönlünü fethetti.13'ncü kez düzenlenen ve 4-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin bu yılki onur konukları...

82'nci İzmir Enternasyonal Fuarı, Sinema Burada Festivali'yle Yeşilçam'ın ünlü isimlerini buluşturarak sinemaseverlerin gönlünü fethetti. 13'ncü kez düzenlenen ve 4-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin bu yılki onur konukları Selda Alkor ve Menderes Samancılar oldu. Genç oyuncular Ayça Bingöl ve Mert Fırat ile mizah, genç ve çocuk kitapları yazarı Muzaffer İzgü de festivalin katılımcıları arasında yer aldı.

Kültürpark, İzmir Sanat Merkezi'nde düzenlenen gala gecesinde, Yeşilçam'ın unutulmaz yıldızları arasında gösterilen Selda Alkor ve Menderes Samancılar onur ödüllerini Başkan Aziz Kocaoğlu'nun elinden aldı. Ayça Bingöl ve yoğun set çalışmaları nedeniyle galaya katılamayan Mert Fırat'ın yerine Ayla Özdemir Genç Oyuncu Ödülü'nü aldı. Hayranlarıyla buluşma fırsatı bulan festivalin özel konuğu Muzaffer İzgü ise Sinemaya Katkı Ödülü'nün sahibi oldu.

Türkiye'nin tek tematik sinema festivali olma özelliği taşıyan Sinema Burada'nın bu yıl ki teması Sağlık ve Barış Filmleri olarak belirlendi. Bu kapsamda; Kayıp Vatan, Eve Dönüş, Hasta, Bir Tutam Baharat ve Bir Ben Vardır Bende, Benden İçeri filmlerinin de aralarında bulunduğu toplam 19 gösterimin yapılması kararlaştırıldı.

FESTİVALDE EXPO PROVASI

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu "27 Kasım'daki EXPO adaylık oylamasına Herkes İçin Sağlık Teması ile katıldığımız için, bu festivalimizin temalarından birini de sağlık olarak belirledik. Diğer temamız ise barış oldu. Kalıcı barışı, tüm dünya insanlarının sağlayacağına inandığımız için bu temayı seçtik" dedi.

ALKOR'DAN İZMİR'E ÖVGÜ

Onur ödülü alan Selda Alkor da İzmirlilere övgüler yağdırdı. Alkor, "Sağlık dünyadaki en büyük zenginliğimiz. Sinema adına yapılmış her konuda var olmayı gelenek haline getirdim. İzmir zaten öylesine sıcak ve öylesine güzel bir kent ki İstanbul'da oturmasam oturmayı isteyeceğim ilk kentlerden bir tanesidir. İzmir'in sıcaklığı, insanlarının yüzüne de yansımış. Hepsinin yüzü bir başka parlıyor. İyi ki beni davet ettiniz, iyi ki geldim" diye konuştu.

MENDERES SAMANCILAR'DAN TAKSİM MESAJI

Menderes Samancılar da, "Mesleğin içinde çok ödül aldım ama barış temalı ödül benim için bambaşka. Kalbimin çarpmasını hiçbir zaman durduramıyorum. Heyecanım hiç dinmiyor. Bu ödülü evimin en değerli köşesinde saklayacağım. Fakat bu ödülü, Taksim direnişinde yitirdiğimiz, kanlı bir destan yazılırken kaybettiğimiz arkadaşlarımın anısına alıyorum" dedi. Bu sözler salonu dolduranlardan büyük alkış aldı.

SON 10 YILIN EN İYİ FUARI

Galanın sonunda muhabirlerin sorularını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu "Bu sene hem katılım hem firmaların iştirakı hem de İzmirlilerin katılımı ile çok iyi gidiyor. Daha da büyüteceğiz. Bizce geçmiş 8- 10 senelik süreç içinde en iyisi bu fuar gibi geliyor. Seneye daha iyisini, sonraki sene daha iyisini yaparak sürdüreceğiz" dedi. - İzmir

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Selda Alkor Eylül İzmir Politika Güncel Haberler

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi: Yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecek

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi: Yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecek

TBMM'de küfürler havada uçuştu! AK Partili Ensarioğlu 'şerefsiz' dedi, Beştaş'ın yanıtı da bir o kadar ağır oldu

TBMM'de küfürler havada uçuştu! AK Partili Ensarioğlu "şerefsiz" dedi, Beştaş'ın yanıtı da bir o kadar ağır oldu

ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title