Haberler

Türkoğlu: "Siyasetin Rotası Hizmet, Pusulası Milletir"

Güncelleme:

Türkoğlu, Hatay'ın Dörtyol İlçesi'nde bazı taziye, hasta ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Bölgede tam saha presle her yeri bir baştan bir başa karış karış gezen AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Hatay'ın Dörtyol İlçesi'nde bazı taziye, hasta ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Dörtyol'da merhume Canan Küpeli, Fatma Erdem, Fatma Sarıcan, Türkan Yahşi, Nefise Yıldırım, Nesrin Karaca ile merhum Mehmet Altınsoy, Rıza Ateş, Sefa Ertunç, Ali Sait Arıkan'ın ailelerine taziye ziyareti gerçekleştiren Türkoğlu, ailelere başsağlığı dileklerini iletti. Hasta gezileri kapsamında da; Gülay Yıldırım, Kadir Küçük, Ömer Faruk Eker ve Fevzi Arıcan'ı evlerinde ziyaret eden Türkoğlu, hastalara acil şifalar diledi. Dörtyol'da bazı esnaf gezileri ve mahalle toplantıları da tertip eden Türkoğlu'na, AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Av. Abdullah Arıcan'ın yanı sıra, AK Parti Hatay İl İkinci Başkanı Bilgehan Aksoy, Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen Selimoğlu, Hatay İl Genel Meclis Üyesi Hasan Uzun ve bazı partililer eşlik etti.

AK Parti teşkilat mensupları ve seçmenlerle rutin olarak bir araya gelen Türkoğlu, ev, esnaf ve mahalle ziyaretleri esnasında AK Parti'nin yaptığı hizmetleri anlatırken, yeni büyükşehir yasası ile de Türkiye'nin elde edeceği kazanımlar hakkında bilgiler veriyor.

Hatay Milletvekili Türkoğlu, Dörtyol'da gerçekleştirdiği ziyaretler esnasında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: "Bakanımız Sadullah Ergin'in mihmandarlığında AK Parti milletvekilleri olarak düsturumuz; seçimden seçime değil, her zaman halkla iç içe olmaktır. Bu sebeple milletvekilleri arkadaşlarımızla birlikte sürekli halkın içindeyiz. Bölgemizde acısıyla, tatlısıyla vatandaşımızın dertlerine ve sevincine ortak olmanın gayreti içerisindeyiz. Bizler caddede, sokakta, düğünlerde, esnaf, taziye ve hasta ziyaretlerinde insanımızla hep iç içeyiz ve onların her zaman ulaşabileceği bir dost eliyiz. Vatandaş odaklı bir siyasetin, Türkiye'yi daha güçlü kılacağına inanıyoruz. Siyaset bir televizyon, kanallar ise partilerdir. Demokrasi de, kumandayı millete tevdi etmektir. Kimin reytingi yüksekse, halk onu seyretmektedir. Reytingin ölçüsünü belirleyense, halkın takdirini hak eden hizmetlerdir. AK Parti, siyasetin rotasını hizmet ve pusulasını millet olarak tayin etmek suretiyle kutlu bir tarihin rüzgârıyla bir medeniyet ummanında kararlılıkla yol almaktadır."

Büyükşehir yasası üzerinden muhalefetin halkın zihninde ciddi bir bilgi kirliliği yarattığına vurgu yapan Türkoğlu, bölgede gerçekleştirdiği ziyaretler esnasında büyükşehir yasası ile ilgili vatandaşın aklına takılan soruları da cevapladı. Türkoğlu büyükşehir yasası kapsamında bazı belde belediyelerinin kapatılmasının sebebini, belediyelerin Türk ekonomisi üzerinde yarattığı hantallaşmayı durdurmak ve hizmet sunumunu kolaylaştırmak olarak yorumladı. Bazı belediyeleri sadece tabela belediyesi olarak niteleyen Türkoğlu, bu belediyelerin kendi çalışanlarının dahi maaşlarını ödeyemediğine dikkatleri çekti. Büyükşehir yasası ile bazı belediyelerin kapatılmasını, "Biz aslında bu belediyeleri kapatmıyoruz. Bu belediyelerin hizmet standardını büyükşehir belediyelerine terfi ediyoruz" şeklinde değerlendiren Türkoğlu, kapatılan belediyelerin binalarının ilçe belediyesinin hizmet birimi olarak devam edeceğine vurgu yaptı.

Büyükşehir yasasını çağdaş belediyecilik anlayışının gerekliliği olarak en kaliteli hizmet bütünlüğünün sağlanmasına yönelik önemli bir adım şeklinde nitelendiren Türkoğlu, yasa ile ilgili şu değerlendirmelere yer verdi; "Türkiye'de estetik kaygılardan uzak, düzensiz ve çarpık bir kentleşmenin önüne geçebilmek için, imarda bütünlüğü yakalamak gerekir. Artık üst ölçekli planlar için ilçe belediyelerimizin adresi Ankara değil, büyükşehir belediyesi olacaktır. Bu sayede ilçe belediyelerimiz, Ankara yollarını aşındırmadan bütün sorunlarını büyükşehir belediyesi ile çözecektir. Büyükşehir belediyemizle birlikte, planlama ve uygulama yeni ve uzman bir anlayışla çözülmüş olacaktır. İl özel idarelerinin her türlü imkânının büyükşehir belediyesine devredilmesi ile hizmet daha önce köylerimize ve en ücra yerlere bugüne kadar nasıl götürülüyorsa, bugünden sonra da aynı şekilde gidecektir, ama; bu hizmet büyükşehir belediyesinin de güçlendirilmiş bütçeleri ve imkanları eklenerek götürülecektir. Ayrıca belediyeler bu işleri görürken oy kaygısı ile de hareket edeceklerinden daha kaliteli bir hizmetin insanımıza sağlanması kaçınılmaz olacaktır. Bu yasa ile tüzel kişiliği kaldırılan köylerden vergi, harç ve katılım payları 5 yıl süreyle alınmayacaktır. Bu yasa sayesinde ayrıca köyden mahalleye dönüşen yerlerin alt yapı hizmetleri için belediye ve bağlı idarelere yatırım bütçelerinin % 10'unu 10 yıl süreyle ayırma zorunluluğu getirilerek, bu yerlerde etkin hizmet sağlanması için tedbir alınmıştır. Kapatılan belde belediyelerindeki vatandaşlarımız bundan sonra hem ilçe belediye meclis üyelerine, hem ilçe belediye başkanına hem de büyükşehir belediye başkanına oy kullanacaktır."

AK Parti'nin gerçek sahibinin halk olduğunu ifade eden Türkoğlu; "Bizler halkımızdan aldığımız vekâletin ağır sorumluluğu ile en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz" dedi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Hacı Bayram Türkoğlu Ak Parti Dörtyol Güncel Haberler

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla, 10 yıllık eşinden boşandı

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla, 10 yıllık eşinden boşandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

6 çocuk babasını balyozla öldürdüler! Dehşete düşüren anlar kamerada

6 çocuk babasını balyozla öldürdüler! Dehşete düşüren anlar kamerada

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 14'e yükseldi

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 14'e yükseldi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title