Haberler

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf'ın vefatı dolayısıyla taziyelerini iletti

Güncelleme:

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf'ın vefatı dolayısıyla yeni Emir Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile görüşerek taziyelerini iletti. Kurtulmuş, Şeyh Nevvaf'ın hayatını kaybetmesinden dolayı Kuveyt halkına da başsağlığı diledi.

- TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Kuveyt'e taziye ziyareti

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Kuveyt'in yeni Emiri Şeyh Meşal ile bir araya geldi

KUVEYT - TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın vefatı nedeniyle bulunduğu Kuveyt'te, yeni Emir Şeyh Meşal el-Ahmad el-Cabir es-Sabah ile görüşerek taziyelerini iletti.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye-Kuveyt Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Eyyüpoğlu ile Kuveyt'e geldi. Kurtulmuş ve beraberindeki parlamento heyetini Kuveyt Uluslararası Havalimanı'nda Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Salem el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile Türkiye'nin Kuveyt Büyükelçisi Tuba Nur Sönmez karşıladı.

Kuveyt'in yeni Emiri Şeyh Meşal ile Kuveyt Uluslararası Havalimanı'nda bir araya gelen Kurtulmuş, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf'ın hayatını kaybetmesinden dolayı taziyelerini ileterek, Kuveyt halkına da başsağlığı diledi.

TBMM Başkanı Kurtulmuş yaptığı açıklamada, "Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf'ın vefatı üzerine geldiğimiz Kuveyt'te, yeni Emir Şeyh Meşal el-Ahmad el-Cabir es-Sabah'a, Sayın Cumhurbaşkanımız, şahsım ve milletimiz adına taziyelerimizi ilettik. Kıymetli aile efradına ve kardeş Kuveyt halkına başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. Merhum Şeyh Nevvaf'a Cenab-ı Allah'tan rahmet, Kuveyt Devleti'nin yeni Emiri Şeyh Meşal'e üstün muvaffakiyetler diliyoruz" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Numan Kurtulmuş Kuveyt Uluslararası Politika Güncel Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Geniş tabanlı bir ittifak samimi dileğimiz

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Geniş tabanlı bir ittifak samimi dileğimiz

Melih Gökçek 'Arsaları sattım' dedi, akıllara Bülent Arınç'ın 2015'teki sözleri geldi

Melih Gökçek "Arsaları sattım" dedi, akıllara Bülent Arınç'ın 2015'teki sözleri geldi

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title