Haberler

Sel afetinin birinci yılında şehit askerler ile kayıp operatör anıldı

Güncelleme:

Giresun'un Tirebolu ilçesinde, 22 Ağustos 2020'de meydana gelen selde şehit olan 5 asker ile kayıp iş makinesi operatörü anıldı.

Giresun'un Tirebolu ilçesinde, 22 Ağustos 2020'de meydana gelen selde şehit olan 5 asker ile kayıp iş makinesi operatörü anıldı.

Tirebolu-Doğankent kara yolu Karahmetli köyünde yaşanan afette köprü ve menfezin çökmesi sonucu şehit olan 5 asker ile kayıp iş makinesi operatörünü için olayın yaşandığı alanda anma töreni düzenlendi.

Şehitler için dua edilen törende, Vali Enver Ünlü köprü üzerine çelenk bıraktı.

Kayıp iş makinesi operatörünün yakınlarıyla da sohbet eden Ünlü, kendilerinin istek ve taleplerini dinledi.

Ünlü, gazetecilere yaptığı açıklamada, 22 Ağustos 2020"e Giresun'da sel felaketi yaşandığını anımsatarak, "Acımız ilk günkü kadar taze. Şehitlerimizle birlikte toplam 15 vatandaşımızı kaybettik. Onların acıları hala yüreğimizde yaşıyoruz." dedi.

Bir daha bu acıların yaşanmaması için tedbirlerin alındığını belirten Ünlü, şöyle konuştu:

"Devletimiz bu bir yıllık süre zarfında büyük oranda afetin izlerini Giresun'umuzda sildi. Büyük bir özveri ve gayretle çalışmalar devam ediyor. Afetin en büyük mağdurlarından olan Doğankent ilçemiz, yine afeti en büyük yaşayan Dereli ilçemiz, Espiye ilçemiz, Tirebolu ilçemiz, köylerimiz bu afetin acılarını yaşadılar. Ama devletimiz vatandaşlarımızın kalıcı konutlarını, iş yerlerini kısa sürede tamamladı, tamamlamak üzere. Kamu binalarımızın inşaatları devam ediyor. Altyapılarımız, köprülerimiz, yollarımız büyük oranda tamamlandı. Ama ikmal inşaatları ve işleri devam ediyor. Kısa zamanda bunları tamamlayıp afetin izlerini Giresun'umuzdan tamamen silmiş olacağız."

Giresun'da 22 Ağustos 2020'ta yaşanan sel felaketinde, Tirebolu ilçesinde 5'i asker 7 kişi, Giresun merkez, Dereli, Güce ve Espiye ilçelerinde ise toplam 4 kişi hayatını kaybetmişti.

Merkeze bağlı Osmaniye köyünde 2, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerinde de birer olmak üzere toplam 4 kişi ise yapılan tüm arama çalışmalarına rağmen bulunamamıştı.

Kaynak: AA / Güncel

Tirebolu Giresun Haberler

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Görüntü Mardin'den! 'Beni siz delirttiniz' diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Görüntü Mardin'den! "Beni siz delirttiniz" diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Bakmadan Geçme

Bugün hangi maçlar var? EURO 2024 20 Haziran Perşembe maç programı! Danimarka İngiltere maçı CANLI izle! (EURO 2024) Danimarka İngiltere EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? EURO 2024 maç özetleri full izle! EURO 2024 özetleri nasıl izlenir? 21 Haziran Cuma Hutbesi yayınlandı! 21 Haziran Cuma Hutbesi tam metni! İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 20 Haziran Perşembe İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? Danimarka İngiltere maçı CANLI izle! (EURO 2024) Danimarka İngiltere EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Slovenya Sırbistan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Slovenya Sırbistan maçı özeti! EURO 2024 Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Slovenya Sırbistan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Slovenya Sırbistan maçı ne oldu? Slovenya Sırbistan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Slovenya Sırbistan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! SLOVENYA SIRBİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! MİLLİ MAÇ NE ZAMAN? EURO 2024 Türkiye - Portekiz maçı hangi gün, saat kaçta, hangi kanalda? MasterChef CANLI izle! 2024 TV8 MasterChef 7. bölüm HD Canlı izleme linki var mı? Recep İvedik 1 ne zaman çıktı? Recep İvedik hangi otelde çekildi? Recep İvedik 1 ne zaman, nerede çekildi, hangi yıl çıktı? Recep İvedik konusu nedir, oyuncuları kimler? Recep İvedik hangi şehirde çekilmiştir? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar 2024? Yurt dışı çıkış harcı kaç gün geçerli?
CHP ile Yılmaz Özdil arasındaki gerilim tırmanıyor: Mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil

CHP ile Yılmaz Özdil arasındaki gerilim tırmanıyor: Mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil

title