Haberler

Silahlı Saldırıda Ölen Üniversite Genel Sekreterinin Cenazesi, Otopsi İçin Ankara'ya Gönderildi

Kastamonu Üniversitesi Genel Sekreteri Muhittin Sağlam, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybederken, cenazesi otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Kastamonu Üniversitesi Genel Sekreteri Muhittin Sağlam, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybederken, cenazesi otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Sağlam'ın ölüm haberini alan yakınları ve öğrenciler, hastane önüne akın ederken gözyaşlarını tutamadılar.

OLAY KARANLIK KALMAYACAK

AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, hadisenin kesinlikle karanlık kalmayacağını belirterek, mutlaka sorumluların bulunacağını söyledi. Emniyet güçleri ile adliye personellerin her iki taraftan da olayı soruşturduğunu ifade eden Gülşen, "Karanlık kalmayacaktır. Gereken yapılacaktır. Arkadaşlar çalışıyorlar. Ne olduğunu bilen, ne de gören var. Ama Kastamonu ile ilgili bütün kayıtlar inceleniyor. Daha önceden alınmış herhangi bir tehdit falan da yok" dedi.

FAİLLERİN BULUNMASINI İSTİYORUZ

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ise, bu akşam Genel Sekreterleri Muhittin Sağlam'ın merhum bir saldırı sonucu hayatını kaybettiğini söyleyerek, "Sadece başımız sağolsun diyebiliyoruz. Emniyet güçlerimizden de olayın aydınlatılmasını istiyoruz. Belki de tek tesellimiz bu olacak" diye konuştu.

4 KURŞUN İSABET ETMİŞ

Özel İsfendiyar Anadolu Hastanesine Nöbetçi Acil Servis Hekimi Dr. Ahmet San da, hastanın kendilerine geldiğinde yaşamadığını belirterek, "Biz hastanemiz olarak gereken müdahaleyi yaptık. Yaklaşık 1 saate yakın kalp masajı ile birlikte bütün imkanları denedik. Ancak hastamızdan hiçbir yanıt alamadık. 1,5 saat sonrada hastamızı ölü olarak kabul ettik" dedi.

Hastada 4 kurşunun bulunduğunu anlatan Dr. San, şöyle konuştu: "Hastada 4 kurşun vardı. Kurşunlar sağından girip solundan çıkmış. Yakın mesafeden atış olduğunu düşünüyoruz. Hastamız bize geldiğinde zaten ölüydü. Kan kaybı yaşanmış. Ölmesini de yaşanan kan kaybına bağlıyoruz. Sağ koltuk altından ve göğüs hizasından isabet etmiş, ayrıca bir tanede sol bacak kısmında bulunuyordu. Bacağı parçalamış. 112'ye olay düşme şeklinde intikal etmiş, ölüm olayı muhtemel olay yerinde olmuş. Hasta bize geldiğinde yaşamıyordu"

CENAZE OTOPSİ İÇİN ANKARA'YA GÖNDERİLDİ

Öte yandan Sağlam'ın cenazesi Cumhuriyet Savcılığına ait minibüsle otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.

Üniversitede ise genel sekreterin öldürülmesine tepki için cuma namazı sonrası sessiz protesto yürüyüşü gerçekleştirileceği bildirildi. Üniversite öğretim üyeleri, öğrenciler ve çalışanların katılacağı yürüyüşün Eğitim Fakültesi binasından başlayıp yerleşkede son bulacağı, burada gıyabi cenaze kılınacağı öğrenildi. - KASTAMONU

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Adli Tıp Kurumu Ak Parti Politika Güncel Haberler

ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

Özel, rahatsızlandığını öğrenince Bahçeli'ye cevap vermekten vazgeçti: Konuşmada MHP ile ilgili kısmı atladık

Özel, rahatsızlandığını öğrenince Bahçeli'ye cevap vermekten vazgeçti: Konuşmada MHP ile ilgili kısmı atladık

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Bakmadan Geçme

Fransa Polonya maçı CANLI izle! (EURO 2024) Fransa Polonya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Çember: Sırlar Apartmanı filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çember: Sırlar Apartmanı filmi ne zaman, nerede çekildi? #129300 Hollanda Avusturya maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hollanda Avusturya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT Spor canlı maç izle! FRANSA-POLONYA CANLI izle! TRT Spor HD kesintisiz şifresiz canlı yayın izleme linki! Iron Man filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Iron Man filmi ne zaman, nerede çekildi? 25-26 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Küçük Esnaf filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Küçük Esnaf filmi ne zaman, nerede çekildi? Gülen Gözler filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Gülen Gözler filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 25-26 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Avanak Abdi filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Avanak Abdi filmi ne zaman, nerede çekildi? Dokunmayın Şabanıma filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Dokunmayın Şabanıma filmi ne zaman, nerede çekildi? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! Babası filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Babası filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 #129300 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 25 Haziran Salı İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor?
Ayşe Ateş'ten Bahçeli'ye fotoğraflı yanıt: 3-5 çapulcu bu isimler olsa gerek

Ayşe Ateş'ten Bahçeli'ye fotoğraflı yanıt: 3-5 çapulcu bu isimler olsa gerek

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title