Haberler

SASKİ, Kaçak Su Kullanımını Önlemek İçin Denetimlere Devam Ediyor

Güncelleme:

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), kent genelinde kaçak su kullanımının önlenmesine yönelik denetimlere devam ediyor. Su kaynaklarının koruma altına alınacağı, kaçak kullanımdan kaynaklı kayıpların ortadan kaldırılacağı vurgulanan açıklamada, su maliyetlerinin düşmesine katkı sağlayacak çalışmalar sonucunda elde edilen gelir ile şehre yeni projeler kazandırılacağı belirtildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), kent genelinde kaçak su kullanımının önlenmesine yönelik denetimlere devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, kaçak su kullanımının önlenmesine yönelik denetimlerin sıklaştırılacağı belirtildi.

Açıklamada, su maliyetlerinin artışına sebebiyet veren ve bilinçsiz tüketime yol açan kaçak kullanımların tespit edilmesi durumunda, yasal sürecin başlatılacağı kaydedildi.

Su kaynaklarının koruma altına alınacağı, kaçak kullanımdan kaynaklı kayıpların ortadan kaldırılacağı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kaçak kullanımın engellenmesiyle, bilinçsiz su tüketiminin de önüne geçilecek. Su maliyetlerinin düşmesine katkı sağlayacak çalışmalar sonucunda elde ettiğimiz gelir ile şehrimize yeni projeler kazandıracağız. Aynı zamanda su maliyetlerini düşürerek, vatandaşlarımız için zaman içerisinde yeni su indirimleri de yapmayı hedefliyoruz. Sakarya'da yaşayan her bir vatandaşımızın hakkı olan su kaynaklarını kişilerin menfaati doğrultusunda kullanılmasının önüne geçeceğiz. Çalışmalarımızı gerçekleştirirken, üzerimizde bulunan sorumluluğun bilinciyle hareket edecek ve şehir genelinde kaçak kullanımı tamamen ortadan kaldıracağız."

SUBÜ 6. kuruluş yılını kutladı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), 6. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, yaptığı açıklamada, başarılarla dolu 6'ıncı yılı tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Öğrencilerin başarılarına değinen Sarıbıyık, "Akademisyenlerimiz yaptıkları araştırmalarla, yeni ufuklara yelken açtı. İdari personellerimiz ise yaptıkları özverili çalışmalarla, bu büyük aileyi daha da güçlendirdiler. Biz hep birlikte geleceğe umutla ve pozitif bakıyor, üniversitemizin bilginin beceriyle bütünleştiği bir çınar olacağına inanıyoruz. Gelecekte daha büyük başarılara imza atmak dileğiyle, 6'ıncı kuruluş yıl dönümün kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

Sapanca Belediye Spor Kulübü, yüzmede madalyaları topladı

Sapanca Belediye Spor Kulübü yüzme branşındaki sporcular, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Sakarya'da düzenlenen müsabakadan derecelerle döndü.

Belediyeden yapılan açıklamada, antrenör Şenol Yıldız yönetiminde, Sapanca Belediyesi Gençlik Merkezi kapalı yüzme havuzunda çalışmalarını sürdüren yüzme kulübü öğrencilerinin, müsabakalardan birçok derece aldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sapanca Belediye Başkanı Nihat Arda Şahin, sporcuları tebrik ederek, şunları kaydetti:

"Sadece sporcularımızı değil, bu başarılarda emeği olan velilerimizi de kutluyorum. Sapanca'da birbirinden yetenekli çocuklarımızın olduğundan da eminiz. Ümit ediyorum ki; Sapanca Belediye Spor Kulübü olarak spordaki bu atılımları, branşlarımızı arttırarak ilerlemeye devam edeceğiz. Bu gibi faaliyetler çocuklarımız ve gelecekleri için çok değerli. Biz Sapanca Belediyesi, olarak çocuklarımızın mutluluğu ve gelecekleri için elimizden geleni yapmaya hazırız."

Kaynak: AA / Güncel

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sakarya Yerel Haberler Spor Ekonomi Güncel Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

Bakmadan Geçme

13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300 13 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Kırklareli Vize'de neden yangın çıktı? Vize'de çıkan yangında son durum!
Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title