Haberler

Protokol Kunduracısı Fabrikasyona Yenildi

Dha ANKARA - Protokol kunduracısı fabrikasyona yenildi (Özel Haber)ANKARA'da bir zamanlar cumhurbaşkanlarına ve başbakanlara ayakkabı üreten Nurettin Cebeci, el yapımı ayakkabıların pahalıya mal olduğunu ve artık ilgi görmediğini söyledi.

Dha ANKARA - Protokol kunduracısı fabrikasyona yenildi (Özel Haber)

ANKARA'da bir zamanlar cumhurbaşkanlarına ve başbakanlara ayakkabı üreten Nurettin Cebeci, el yapımı ayakkabıların pahalıya mal olduğunu ve artık ilgi görmediğini söyledi.

Çankaya İlçesi'ndeki Ziya Gökalp Caddesi'nde, 54 yıldır kunduracılık yapan 79 yaşındaki Nurettin Cebeci, 1980'li ve 1990'lı yıllarda Cumhurbaşkanı Kenan Evren ve Başbakan Bülent Ecevit gibi protokolün önde gelen isimlerine ayakkabı üretti. Zamanla teknolojiye yenik düştüğünü, 65 yıldır ayakkabıcılık yaptığını ve 54 yıldır Ankara'da çalıştığını dile getiren Cebeci, Ankara'ya ilk dükkan açtığımda radyo ve televizyon sanatçılarına ayakkabı yapıyordum. Burada iyi isim tutturdum. Daha sonra bazı iş adamları gelmeye başladı. Arkasından bakanlara, başbakanlara ve Cumhurbaşkanı Kenan Evren'e, genel kurmay başkanlarına ve kuvvet komutanlarına ayakkabı yapmaya başladım. Çok üst düzey bürokrat camiasına hitap ettim. O dönemlerde yazlık bir ev aldım, iki tane araba aldım ama şimdi işler o kadar durgun ki arabanın tekerlerinin borcunu girmek bile benim için problem. Şimdi burada bolca gazete, kitap okuyorum. Okuduğum kitap sayısı 175'i geçti. El yapımı ayakkabılar daha pahalıya mal olduğu için ilgi görmüyor diye konuştu.

SADECE ECEVİT'İN AYAKKABISINI GİYDİREMEDİM

Bütün müşterilerine ayakkabılarını kendisinin giydirdiğini; ancak Bülent Ecevit'e ayakkabı giydiremediğini belirten Cebeci, Ecevit'in ilk ayakkabısını 'Lord' kalıbı yapmıştım. Ecevit, geniş burun ayakkabı tarif etmişti. Önünde bir çizgi vardı. İlk ayakkabıları ondan yaptım. 41 numara ama oldukça zarif, ince bir ayakkabı. Ben mesleğim gereği bütün müşterilerime ayakkabıyı kendim giydiririm. Ama Ecevit'e giydiremedim. 'Benim mesleğim efendim, giydirmem gerekiyor' diyerek ısrarcı olunca da ayağını koltuğun altına çekti dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bülent Ecevit Kenan Evren Çankaya Politika Güncel Haberler

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title