Haberler

Paraguay'ın Ankara Büyükelçisi Valdez, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Güncelleme:

Paraguay'ın Ankara Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez Peralta, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Paraguay'ın Ankara Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez Peralta, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

AA muhabirleri ile foto muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği fotoğrafları inceleyen Valdez, haber, spor ve yaşam kategorindeki fotoğrafları oyladı.

Valdez, haber kategorisinde Mehmet Emin Mengüarslan'ın "Mucize'nin adı Ayda", spor kategorisinde Okan Coşkun'un "Futbol özlemi", yaşam kategorisinde de İsa Terli'nin "6 güzel adam" başlıklı fotoğrafına oy verdi.

Büyükelçi Valdez, haber ve yaşam kategorilerinde tek bir fotoğrafta karar kıldığını ancak spor kategorisindeki fotoğraflar arasında karar vermekte zorlandığını kaydetti.

Haber kategorisinde Mehmet Emin Mengüarslan'ın "Mucize'nin adı Ayda" başlıklı fotoğrafa oy veren Valdez, bu fotoğrafın kendisi için özel bir anlamı olduğunu belirterek, "AFAD ile çok yakınım ve olanlardan çok etkilendim. Acil durum konusunda uzmanım. Paraguay'daki itfaiye derneğinin kurucusuyum. Olağanüstü durumlarda çalışan herkese çok yakınım. En önemlisi bir hayat kurtarmaktır. Bu fotoğraf, hayatın devam edebilmesi için bir umut anlamı taşıyor. Bu yüzden bu fotoğraftan çok etkilendim." ifadelerini kullandı.

Valdez, spor kategorisinde 3 fotoğrafı çok beğendiğini, seçiminin ise Okan Coşkun'un "Futbol özlemi" fotoğrafından yana olduğunu belirtti. Bu fotoğrafı seçme nedenine ilişkin Valdez, fotoğraftan çok etkilendiğini ve stadyumun, Paraguaylılar için "hayat dolu" anlamına geldiğini dile getirdi.

Yaşam kategorisinde tercihini, İsa Terli'nin "6 güzel adam" başlıklı fotoğraftan yana kullanan Valdez, "Bu benim çünkü tüm sağlıkla ilgili protokollere saygı duyuyorum. Benim yaşımdaki insanların dışarı çıkabileceği haberini aldığımda ben de dışarı çıktım. Bu insanlar dışarı çıkmaktan zevk aldıklarında ben de aynı duyguyu hissettim. Bu kişisel bir duygu, bu insanların hissettiği duygunun aynısını hissettim." diye konuştu.

Valdez, "6 güzel adam" başlıklı fotoğrafın çok olumlu mesaj verdiğini belirterek, "Böyle bir durumun üstesinden bu şekilde gelebiliriz. Bu fotoğraf çok şey ifade ediyor çünkü Paraguay'da da Kovid-19 var. Türkiye'nin desteğini aldık. Türkiye'nin desteğini doğru zamanda aldık çünkü o sırada hastanelerimiz hazır değildi." dedi.

Büyükelçi Valdez, oylamadaki bütün fotoğrafların profesyonel ve hepsinin ayrı bir mesaja sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: AA / Güncel

Paraguay Futbol Ankara Güncel Haberler

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
'Cumhur İttifakı'ndan ayrılacaksa Türkiye İttifakı'na gelebilir' diyen Özel'in saydığı konular Bahçeli'yi kızdıracak

"Cumhur İttifakı'ndan ayrılacaksa Türkiye İttifakı'na gelebilir" diyen Özel'in saydığı konular Bahçeli'yi kızdıracak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title