Haberler

Özhaseki Geredeliler ile Buluştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, "Belediyeler, aslında o şehirde yaşayan insanların ya önünü açar, işlerini geliştirirler, şehri büyütür ya da yaptıkları icraatlarla şehri geriye doğru götürür.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, "Belediyeler, aslında o şehirde yaşayan insanların ya önünü açar, işlerini geliştirirler, şehri büyütür ya da yaptıkları icraatlarla şehri geriye doğru götürür." dedi.

Özhaseki, Gerede Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin, Ulucanlar Cezaevi'nde düzenlediği organizasyona katıldı.

Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Ankara ve Altındağ için gerçekleştireceği projeleri anlatan Özhaseki, şimdiye kadar projelerinin hepsini yaptığını ve bundan sonra da bu birikimle çalışmaya devam edeceğini bildirdi.

Özhaseki, "Belediyeler aslında o şehirde yaşayan insanların ya önünü açar, işlerini geliştirir, şehri büyütür ya da yaptıkları icraatlarla şehri geriye doğru götürür. Belediye başkanının ufku varsa, şehri ileri taşıyacak projelere imza atıyorsa o şehir büyür ve gelişir. Ancak tam tersi bir durum varsa o şehrin işi zor." diye konuştu.

Siteler bölgesine ulaşımın kolaylaşacağını belirten Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sitelerde yapılması gereken işlerin başında ulaştırma var. Projeler üzerinde çalışıldı. Kesinlikle raylı sistemin oradan geçmesi lazım. İmalathanelerimizin yakın zamanda oradaki arkadaşlarımızı dükkan sahibi yapacak şekilde bir ortamın sağlanması lazım. Buna öncülük edebiliriz. Bunu defalarca yapmış bir kardeşinizim. Zaten sanayi siteleri kurulurken maliye bakanlığının tebliği ile arsa sıfıra yakın bir bedelle veriliyor. Sonra TOKİ ile vadeli olarak anlaşıp, sitelerde dükkanlar yapıldığında herkes zaman içinde taksitleri ödeyerek, koca koca işletmelerin sahibi olabilirler."

Belediyecilik geçmişine değinen Özhaseki, "Benden önce Kayseri'de 3 dönem CHP'li belediyecilik vardı. Maaşlar ödenemiyordu. İşçilerin birçoğu işe gelmiyordu ve bankamatik memurları etrafı sarmıştı. Şimdi kasaları para ile dolu bir belediye var." dedi.

Programın sonunda katılımcılarla fotoğraf çektiren Özhaseki'ye, 'Gerede ibriği' hediye edildi.

Özhaseki'ye, AK Parti Ankara Altındağ Belediye Başkan adayı Asım Balcı ile Gerede Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cafer Alagöz eşlik etti.

Kaynak: AA / Güncel

Ulucanlar Cezaevi Altındağ Gerede Ankara Güncel Haberler

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere 'Sen insan değilsin' diyerek tepki gösterdi

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere "Sen insan değilsin" diyerek tepki gösterdi

Bakmadan Geçme

AHU TUĞBA SAĞLIK DURUMU! Ahu Tuğba kaza mı geçirdi, durumu nasıl? ARDA GÜLER HANGİ TAKIMA TRANSFER OLACAK? Arda Güler Real Madrid'den ayrılıyor mu? Kurban Bayramı bitti mi? 20 Haziran Perşembe Kurban Bayramı tatili bitti mi, resmi tatil bitti mi? Bugün BORSA açık mı? 20 Haziran Perşembe BORSA kapalı mı, açık mı? Borsa İstanbul kaçta açılıyor? Bugün PTT açık mı? 20 Haziran Perşembe PTT kapalı mı, açık mı? Bugün sağlık ocakları açık mı? 20 Haziran Perşembe sağlık ocakları kapalı mı, açık mı? Bugün resmi tatil mi? 20 Haziran Perşembe resmi tatil mi, değil mi? Bugün devlet daireleri ve kamu kurumları açık mı? EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title