Haberler

Otomobildeki Ördekler İçin 1656 TL Para Cezası

Adapazarı'nda bir otomobil içerisinde bırakılan ve havasız kalınca çırpınmaları üzerine bunların ve koruma altında bulunan 2 angut kuşu olduğu anlaşılan kanatlılarla ilgili Orman ve Su işleri Bakanlığı Sakarya İl Müdürlüğü ekipleri otomobil sahibi A.T.ye toplam 1656 TL para cezası uyguladı.

Adapazarı'nda bir otomobil içerisinde bırakılan ve havasız kalınca çırpınmaları üzerine bunların ve koruma altında bulunan 2 angut kuşu olduğu anlaşılan kanatlılarla ilgili Orman ve Su işleri Bakanlığı Sakarya İl Müdürlüğü ekipleri otomobil sahibi A.T.ye toplam 1656 TL para cezası uyguladı.

Adapazarı Cumhuriyet Mahallesi'nde geçen hafta park halindeki 41 PH 134 plakalı araç içerisinde bulunan 2 ördeğin araçta havasızlık nedeniyle çırpındığını görenler, polis ve iftaiye ekiplerine haber verdi. Yaklaşık 2 saat araçta oldukları anlaşılan ve bunların koruma altında bulunan 'Angut' cinsi kanatlı olduğu belirlenen hayvanlar, bir  süre sonra gelen aracın sahibi A.T. tarafından aracın kapılarının açılması sonucu boğulmaktan kurtulmuştu.

Bu olayın gazete ve televizyonlarda yayınlanması üzerine Orman ve Su işleri Bakanlığı Sakarya İl Müdürlüğü, plakasından araç sahibi A.T.ye ulaştı. Ancak araç sahibi A.T.  koruma altında bulunan angıtları doğaya bıraktığını söyleyince kuşlara ulaşılamadı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca koruma altına alınan yaban hayvanları  listesinde ördekgiller familyasından ve Türkiye'de 'Angut' adıyla birilenen 'Tadorna ferruginea' cinsi 2 ördek için araç sahibine 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunun'a muhalefet suçundan dolayı 756 TL idari para cezası ve 900 TL tazminat bedeli olmak üzere toplam 1656 TL para cezası uyguladı. Para cezası A.T.'den tahsil edildi. - Adapazarısakarya

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Mahallesi Adapazarı Sakarya Politika Güncel Haberler

ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi: Yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecek

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi: Yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecek

Ayşe Ateş'ten Bahçeli'ye fotoğraflı yanıt: 3-5 çapulcu bu isimler olsa gerek

Ayşe Ateş'ten Bahçeli'ye fotoğraflı yanıt: 3-5 çapulcu bu isimler olsa gerek

Bakmadan Geçme

Bu akşam kimin maçı var? (EURO 2024) Bugünkü EURO 2024 maçları Danimarka elendi mi, gruptan çıktı mı? Danimarka kiminle eşleşti EURO 2024? Slovenya elendi mi, gruptan çıktı mı? Slovenya kiminle eşleşti EURO 2024? İngiltere elendi mi, gruptan çıktı mı, İngiltere kiminle eşleşti EURO 2024? Fransa Polonya maçı CANLI izle! (EURO 2024) Fransa Polonya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Çember: Sırlar Apartmanı filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çember: Sırlar Apartmanı filmi ne zaman, nerede çekildi? #129300 Hollanda Avusturya maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hollanda Avusturya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT Spor canlı maç izle! FRANSA-POLONYA CANLI izle! TRT Spor HD kesintisiz şifresiz canlı yayın izleme linki! Iron Man filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Iron Man filmi ne zaman, nerede çekildi? 25-26 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Küçük Esnaf filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Küçük Esnaf filmi ne zaman, nerede çekildi? Gülen Gözler filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Gülen Gözler filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 25-26 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Avanak Abdi filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Avanak Abdi filmi ne zaman, nerede çekildi? Dokunmayın Şabanıma filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Dokunmayın Şabanıma filmi ne zaman, nerede çekildi?
15 kişinin can verdiği Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni elektrik tellerindeki kıvılcımlar

15 kişinin can verdiği Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni elektrik tellerindeki kıvılcımlar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title