Haberler

Onursal Adıgüzel, Adıyaman'dan Çağrı Yaptı: "Lütfen Bize Artık Çadır Gönderin"

Güncelleme:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Adıyaman’da; “Lütfen bize artık çadır gönderin. Çadırlar geldikten sonra ısınma için soba ve elektrikli sobalara ihtiyacımız var. Bunlar artık birincil önceliğe geçti. İlk günlerde su yoktu, ekmek yoktu burada. Hâlâ vatandaşlar cenazelerini çıkarmak için burada kendi başlarına çalışıyorlar. İş makineleri hafriyat alır gibi burada çalışma yapıyor. Ne yazık ki, canlı birini çıkarma umudu gittikçe azalıyor ve vatandaşın umutsuzluğu isyana dönüştü” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Adıyaman'da; "Lütfen bize artık çadır gönderin. Çadırlar geldikten sonra ısınma için soba ve elektrikli sobalara ihtiyacımız var. Bunlar artık birincil önceliğe geçti. İlk günlerde su yoktu, ekmek yoktu burada. Hala vatandaşlar cenazelerini çıkarmak için burada kendi başlarına çalışıyorlar. İş makineleri hafriyat alır gibi burada çalışma yapıyor. Ne yazık ki, canlı birini çıkarma umudu gittikçe azalıyor ve vatandaşın umutsuzluğu isyana dönüştü" açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman'a çadır sağlanması çağrısında bulundu. Depremin ilk gününden beri altı CHP'li milletvekiliyle Adıyaman'da gelen yardımları koordine ettiklerini belirten Onursal Adıgüzel şu açıklamayı yaptı:

"Özellikle göçük altında akrabaları olan, yakınları olan vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Belediyelerimizin gönderdiği yardımları buradan bütün ilçelerimize ulaştırdık, bütün mahallelerimize ulaştırdık. Mahallelerinde yerinde dağıtımlar yapıyoruz. En çok ihtiyaç olan ürünleri vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Buradan sizlere bir çağrıda bulunmak istiyorum: Lütfen bize artık çadır gönderin. Çadırlar geldikten sonra ısınma için soba ve elektrikli sobalara ihtiyacımız var. Bunlar artık birincil önceliğe geçti. İlk günlerde su yoktu, ekmek yoktu burada.

Hala vatandaşlar cenazelerini çıkarmak için burada kendi başlarına çalışıyorlar. İş makineleri hafriyat alır gibi burada çalışma yapıyor. Ne yazık ki, canlı birini çıkarma umudu gittikçe azalıyor ve vatandaşın umutsuzluğu isyana dönüştü. 'Dört günde nasıl buraya bir kepçe gelmez' diyor vatandaşımız. 'Ben artık sadece cenazemi alıp gitmek istiyorum' diyor, 'Devlet yok' diyor ve en önemlisi, Adıyaman'ın acısını, sesini Türkiye duymuyor. Neden, çünkü iletişim burada sağlanamıyor. Hala Adıyaman'ın merkezinde ne cep telefonları çekebiliyor ne internet çekebiliyor. Bu sorunu çözmemiş bir iktidar var karşımızda. Defalarca yöneticilere ilettik, iletişim olmadan depremde enkaz altından vatandaşlarımızı kurtarmak çok zor. Fakat, sorun hala çözülmedi. Bugün beşinci gün olmuş, hala çözülmedi. Çözüm istiyoruz.

Buradaki vatandaşların önce iletişime ihtiyacı var. Soğuktan donmamak için sobaya ihtiyacı var, çadıra ihtiyacı var. Çadır olmadan olmaz. Hala çadır kentler kurulmadı ve hala ulaşılmamış, yolu açılmamış, kar altında köyler var depremden etkilenmiş. Buralara da müdahale etmek gerekiyor.

Tekrar buradan güçlü bir çağrı yapmak istiyorum: Bizim çadıra ihtiyacımız var. Biz, CHP'li milletvekilleri olarak ilk günden beri burada vatandaşımızın yanındayız. İzmir milletvekillerimiz Sevda Ercan Kılıç, Ednan Arslan, Balıkesir milletvekilimiz Ensar Aytekin, Manisa milletvekillerimiz Bekir Başevirgen ve Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu hep birlikte buradayız. Adıyaman milletvekilimiz Abdullah Tutdere ile bu sorunlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Yarın da burada olacağız. Fakat, sizler bize çadır gönderirseniz buradaki sorunların çözümü biraz daha hafiflemiş olacak."

Kaynak: ANKA / Güncel

Onursal Adıgüzel Adıyaman Ekmek Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title