Haberler

Oltu Çayı'nın debisi yükseldi

Güncelleme:

Erzurum'un Oltu ilçesinden geçen Oltu Çayı'nın, yağan yağmurlar ve karların erimesi sonucu debisi yükseldi. Her yıl bu aylarda karların erimesi ve yağışların yoğunlaşması nedeniyle coşan Oltu Çayı'nın taşkın ve sele olması ihtimali geçmiş yıllarda vatandaşı korkutuyordu. Ancak son yıllarda yapılan çalışmalar ve alınan önlemler sonucu Oltu Çayı'nın taşkın ve sele yol açmaması vatandaşları mutlu ediyor.

Oltu Çayı'nın debisi yükseldi

ERZURUM - Erzurum'un Oltu ilçesinden geçen Oltu Çayı'nın, yağan yağmurlar ve karların erimesi sonucu debisi yükseldi.

Her yıl bu aylarda karların erimesi ve yağışların yoğunlaşması nedeniyle coşan Oltu Çayı'nın taşkın ve sele olması ihtimali geçmiş yıllarda vatandaşı korkutuyordu. Ancak son yıllarda yapılan çalışmalar ve alınan önlemler sonucu Oltu Çayı'nın taşkın ve sele yol açmaması vatandaşları mutlu ediyor. Çoruh Nehri'ni besleyen önemli kollardan biri olan Oltu Çayı'nın debisi, son bir haftada sağanak yağmur sonrası en üst noktalara kadar geldi. İlçe merkezinden geçen çayın akışını izleyen vatandaşlar ise, bu senenin bereketli geçeceğini ifade ettiler.

Oltu ile sakinlerinden İbrahim Kara, "Oltu çayının coştuğunu görüyoruz. Çayın etrafındaki evlerin dikkatli olmasını ve özellikle çocukların bu aylarda uzak tutmaları gerekir. Yağmurların yavaş yağması da çok güzel. En azından sel gelmiyor." dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Erzurum Yağan Oltu Çevre Hava Durumu Doğa Yaşam Güncel Haberler

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Miçotakis bir kez daha resti çekti: Türkiye'yi ilgilendirmez

Miçotakis bir kez daha resti çekti: Türkiye'yi ilgilendirmez

Sadece Kürtçe hizmet vereceğini açıklayan kafe işletmecisi gözaltında

Sadece Kürtçe hizmet vereceğini açıklayan kafe işletmecisi gözaltında

Bakmadan Geçme

Konferans Ligi Şampiyonu Şampiyonlar Ligi'ne gidiyor mu? Limon FC olayı ne, Limon FC maçında ne oldu? #129300 30 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 30 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 30 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! İsrail lanetleme kararı nedir? Lanetleme kararı alınınca ne olur? 30 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 30 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 30 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Mourinho ne zaman İstanbul'a geliyor? Aziz Yıldırım transferi bitirdi Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 30 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? #129300 Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu?
Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title