Haberi Paylaş
  Nefreti Körüklemesine İzin Vermeyin

  Nefreti Körüklemesine İzin Vermeyin

  Güncel Haberler

  KOMİSYONDAN yapılan yazılı açıklamada, Hollanda Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'ın açıkladığı 'Hazreti Muhammed' konulu uluslararası karikatür yarışması düzenlenmesi kararı kınandı.

  KOMİSYONDAN yapılan yazılı açıklamada, Hollanda Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'ın açıkladığı 'Hazreti Muhammed' konulu uluslararası karikatür yarışması düzenlenmesi kararı kınandı. Bunun 'nefreti kışkırtmak' olduğu vurgulanan açıklamada, Hollanda hükümetinden dünyadaki 1.6 milyardan fazla Müslümanın dini hassasiyetlerine dokunan bu keyfi saldırıyı engellemek için acil adım atması talep edildi.

  Hükümete bu organizasyonun düzenlenmesine izin verildiği takdirde bu adımın 'nefret ve radikalizmi körükleyeceği' uyarısında bulunuldu.

  Yarışmanın İslam dininde yüce kabul edilen bir kişiye açıkça hakaret girişimi, dini nefret ve Müslümanlara karşı ayrımcılığı kasıtlı olarak körükleme çabası olduğu ve Birleşmiş Milletler (BM) Medeni ve Siyasi Haklara İlişkin Uluslararası Sözleşmenin 20'nci maddesini açıkça ihlal ettiği vurgulandı. Hollanda Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders, haziran ayında Hazreti Muhammed konulu bir karikatür yarışması yapacaklarını açıklamıştı. Başvuruların 31 Ağustos'ta son bulacağını belirten aşırı sağcı siyasetçi, 200'ün üzerinde başvuru olduğunu ve yarışmanın 10 bin dolar ödülü olduğunu söylemişti.

  Kaynak: Hürriyet / Güncel

  Özgürlük Partisi Geert Wilders Hollanda Güncel Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title