Haberler

Muş-bursa Uçak Seferleri Başladı

Muş-Bursa uçak seferleri bugün itibarıyla başladı.

Muş-Bursa uçak seferleri bugün itibarıyla başladı. 250 bin dolayında Muşlunun yaşadığı Bursa'ya uçak seferleri başladı. Bugün başlayan uçak seferlerinde ilk yolcular, Hava Meydan Mülki Amiri Hüseyin Göktürk, Havalimanı Müdürü Kemal Daştan ile Muş Kalkındırma Dayanışma ve Güzel Yaşam Derneği (Muş-Der) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Koç ve dernek üyesi Fatih Sadıkoğlu tarafından çiçeklerle karşılandı. Bursa'dan uçakla Muş'a gelen Mehmet Tahir Asya, yıllardır böyle bir anı beklediklerini belirterek "Yıllardır böyle bir atılım bekliyorduk. Bursa'dan Muş'a otobüsle gelmek çok zor ve sorunluydu. Uçakla bu değişti, tüm yetkililere teşekkür ediyoruz. İyi bir isabet oldu. 26 Mayıs'ta uçakla Muş'a geldik. Herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Uçak pilotu Abdulbaki Eren, Muş'a ilk seferi yaptığından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Muş'a gelmekten onur duyduk böyle bir uçuşu gerçekleştirdiğimiz için. İnşallah devamını diliyoruz. Muş'a hayırlı olsun" temennisinde bulundu.

Muş- Bursa uçak seferleri için girişimlerde bulunarak yolcuları çiçeklerle karşılayan Muş Kalkındırma Dayanışma ve Güzel Yaşam Derneği (Muş Der) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Koç, şunları söyledi: "Muş Derneği olarak Bursa'dan Muş'a gelen ilk uçağımızı karşılama şerefine nail olduk. Bundan gurur duyuyoruz. İşadamları ve özellikle Şahin Sevinç'e teşekkür ediyoruz Muş Derneği olarak. Yeni Türkiye her anlamıyla eksiklikleriyle yenilenmesi gerekiyor. İnşallah daha faydalı ve hayırlı hizmetlerle emrindeyiz."

"AMACIMIZ, MUŞ -İZMİR SEFERLERİNİ BAŞLATMAK"

Muş'ta son yıllarda çok güzel yatırımların yapıldığını ifade eden Muş Hava Meydan Mülki İdare Amiri Hüseyin Göktürk de, "Öncelikle bu seferin başta ilimize, hemşerilerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını ve devamının gelmesini diliyorum. İlimizde son yıllarda yapılan gerek duble karayolları yatırımları gerek özel hava yolları ile devletimizin yapmış olduğu ek seferler ilimizi ülkemize entegre hale getirmiştir. Artık uzak, yakın kavramlar diye böyle bir kavram göreceli olup değişmiştir. Artık ilimiz bu anlamda bu imkanların sunulmasıyla başta kamu görevlileri olmak üzere birçok kişinin tercih ettiği ve çalışmak istediği güzel yurdumuzun bir ili haline gelmiştir" dedi.

İzmir-Muş uçak seferlerinin başlaması için çalışmaları olduğunu vurgulayan Göktürk, "Türk Hava Yolları'nın bu seferleriyle haftada iki gün olan salı ve pazar günleri Bursa'da yaşayan birçok hemşerilerimiz doğrudan ilimize ulaşma imkanına kavuşmuştur. Bundan sonraki amacımız inşallah yine büyük bir nüfus yoğunluğuna sahip olan Muşluların hakim yaşadığı İzmir'e de en azından yaz aylarında özel hava yollarına ya da kamu hava yollarına ait seferleri de eklemeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu. - MUŞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Osman Koç Göktürk Muş Politika Güncel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title