Milletvekili Aday Listeleri Ysk'ya Sunuluyor
CHP, 26'ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi için hazırladıkları milletvekili aday listesini açıkladı.
CHP, 26'ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi için hazırladıkları milletvekili aday listesini açıkladı.
CHP'nin 1 Kasım'da yapılacak milletvekili genel seçimine yönelik illere göre milletvekili aday listesi şöyle:
Adana
1 - Elif Doğan Türkmen
2 - Zülfikar İnönü Tümer
3 - İbrahim Özdiş
4 - Aydın Uslupehlivan
5 - Burhanettin Bulut
6 - Müzeyyen Şevkin
7 - Orhan Toklu
8 - Nesrin Göçhan
9 - Kemal Derin
10 - Rukiye Çinkılıç
11 - Yüksel Karaaslan
12 - Gülcan Abalı
13 - İbrahim Demir
14 - Etem Tok
Adıyaman
1 - Sıddık Şahin
2 - Fatma Ulubey
3 - Deniz Çakmak
4 - Mustafa Hakkan Kılınç
5 - Zeynep Saya
Afyonkarahisar
1 - Burcu Köksal
2 - Hatice Gök
3 - Bekir Kasap
4 - İsmahan Nergiz
5 - Adnan Çelik
Ağrı
1 - Kazım Güzel
2 - Erkan Sayan
3 - Mehmet Sıddık Yel
4 - Kasım Aslan
Aksaray
1 - İsmail Hakkı Açıkalın
2 - Meral Koçar
3 - Hasan Ali Elibol
Amasya
1 - Mustafa Tuncer
2 - Hasan Acar
3 - Arife Serpil Saraçoğlu
Antalya
1 - Niyazi Nefi Kara
2 - Deniz Baykal
3 - Çetin Osman Budak
4 - Mustafa Akaydın
5 - Devrim Kök
6 - Figen Albuga Çalıkuşu
7 - Rafet Zeybek
8 - Nusret Bayar
9 - Deniz Filiz
10 - Sultan Yegen
11 - Sevindik Gizli
12 - Cavit Arı
13 - Barış İşbilen
14 - Meral Mengi
Ardahan
1 - Öztürk Yılmaz
2 - Erdem Uyğur
Artvin
1 - Uğur Bayraktutan
2 - Musa Ulutaş
Aydın
1 - Bülent Tezcan
2 - Metin Lütfi Baydar
3 - Hüseyin Yıldız
4 - Mehmet Fatih Atay
5 - Tayfun Talipoğlu
6 - Ferda Çağlar Erkut
7 - Fulya Üstündağ
Balıkesir
1 - Mehmet Tüm
2 - Ahmet Akın
3 - Namık Havutça
4 - Ensar Aytekin
5 - Fikret Şahin
6 - Ali Kemal Deveciler
7 - Ali Er
8 - Neşe Zengin İğdır
Bartın
1 - Muhammet Rıza Yalçınkaya
2 - Aysu Bankoğlu
Batman
1 - Mansur Obut
2 - Orhan Cihan
3 - Hamit Keskin
4 - Kemal Demir
Bayburt
1 - Murat Bülbül
2 - Tahsin Demir
Bilecik
1 - Yaşar Tüzün
2 - Hüseyin Elmas
Bingöl
1 - Kazım Alınak
2 - Kemal Satıcı
3 - Hüseyin Negüzel
Bitlis
1 - Veysi Uyanık
2 - Ferhat Şahin
3 - İsmail Nacar
Bolu
1 - Tanju Özcan
2 - Mehmet Burak Cop
3 - Elfaz Temiz
Burdur
1 - Mehmet Göker
2 - Kadir Koç
3 - Okan Kurd
Bursa
1 - Lale Karabıyık
2 - Ceyhun İrgil
3 - Orhan Sarıbal
4 - Erkan Aydın
5 - Nurhayat Altaca Kayışoğlu
6 - Mustafa Şenyurt
7 - Asüde Şenol
8 - Nuray Çohan
9 - İsmet Karaca
10 - Deniz Baykal
11 - Şadi Özdemir
12 - İnan Keser
13 - Fatma Belgin Gökçe
14 - Fevzi Sayan
15 - Suna Soydaş
16 - Semih Özdemir
17 - Özkan Kayaoğlu
18 - Alpay Aydın
Çanakkale
1 - Muharrem Erkek
2 - Bülent Öz
3 - Metin Ümit Ural
4 - Adil Can
Çankırı
1 - Murat Berat Atalay
2 - Nermin Aydınlı
Çorum
1 - Tufan Köse
2 - Muharrem Bozdoğan
3 - Dinçer Solmaz
4 - Saim Topgül
Denizli
1 - Melike Basmacı
2 - Kazım Arslan
3 - Gülizar Biçer Karaca
4 - Adil Demir
5 - Ahmet Divarcı
6 - Halis Ödel
7 - Azmi Ermiş
Diyarbakır
1 - Naci Sapan
2 - Hüseyin Cihan Taşkıran
3 - İlhan Baran
4 - Hamit Fidan
5 - Nurdan Erdiş
6 - Serdar Kılıçoğlu
7 - Recep Leygara
8 - Emrah Anlı
9 - Aslı Açıkgöz
10 - Mehtap Uluba
11 - Engin Dayanık
Düzce
1- Zafer Teber
2- Zekeriya Yanmaz
3- Abdullah Şahin
Edirne
1- Okan Gaytancıoğlu
2- Erdı·n Bı·rcan
3- Gürkan Gu¨neser
Elazığ
1- Fatı·h Gürsul
2- Fevzı· Şengezer
3- Yılbay Çelik
4- Lale Aydın
Erzincan
1- Erdoğan Özyalçın
2- Yalçın Tanrıverdi
Erzurum
1- Tuncer Aktaş
2- Yavuz Polat
3- Orhan Bozkurt
4- Haydar Bulut
5- Hakan Cebeci
6- Necip Aktaş
Eskişehir
1- Gaye Usluer
2- Utku Çakırözer
3- Cemal Okan Yüksel
4- Metin Tomsuk
5- Erdal Çakıcıer
6- Erdal Caferoğlu
Gaziantep
1- Akif Ekici
2- Mehmet Gökdağ
3- Ali Peri
4- Coşkun Özkaya
5- Naci Kılıç
6- Hasan Şahin
7- Adile Merve Altınbaş
8- Fatma Kılıç
9- Mehmet Turan Gündoğdu
10- Cemal Çankaya
11- Hakan Korkmaz
12- Hasan Aktaş
Giresun
1- Bülent Yener Bektaşoğlu
2- Basri Gürsoy
3- İbrahim Akgün
4- Sevgi Utlu Güngör
Gümüşhane
1- Evren Murat Öztekin
2- Rüstem Akdemir
Hakkari
1- Şükrü Çivi
2- Melek Çallı
3- Giyasettin Koç
Hatay
1- Hilmi Yarayıcı
2- Mevlüt Dudu
3- Serkan Topal
4- Birol Ertem
5- Mehmet Riyat Kırmızıoğlu
6- Servet Mullaoğlu
7- Döndü Dilan Bedir
8- Mehmet Gözel
9- Bilgen Duman
10- Sonay Aykut
Iğdır
1- Halil Duman
2- Fatma Zor
Isparta
1- İrfan Bakır
2- İsa Önder Dinçtürk
3- Mustafa Ceyhan
4- İzzet Beydoğan
(Sürecek)