Haberler

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, "Biz kendisine güveni olan bir hareketiz. Bu hareketin mensupları şunun, bunun yönlendirmesiyle değil, kendi inanmış olduğu değerler doğrultusunda hareket eder." dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, "Biz kendisine güveni olan bir hareketiz. Bu hareketin mensupları şunun, bunun yönlendirmesiyle değil, kendi inanmış olduğu değerler doğrultusunda hareket eder." dedi.

Kaya, Sefaköy Kültür Merkezi'nde düzenlenen MHP İstanbul İl Başkanlığı Genişletilmiş 3. Bölge Divan Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, MHP'nin yüzyılları aşan ideolojik geçmişe sahip bulunduğunu, 50 yıla yaklaşan bir siyasi hareket olduğunu söyledi.

"İdeolojik bir hareket olarak, şu anlayışı kendimize yakıştıramıyorum; başka birtakım ideolojik hareketlerin ya da başka birtakım siyasi partilerin almış olduğu tutuma ve tavra göre biz tavır belirleyemeyiz. Bu kendimize güvensizlik demektir, kendimizi küçük görmek demektir." diyen Kaya, Türk siyasi hayatının, MHP'nin ülke sorunlarıyla ilgili yaptığı teşhislerin, ortaya koyduğu çözüm önerilerinin doğrulanması şeklinde cereyan ettiğini savundu.

Kaya, 2010 yılındaki referandumda, MHP'nin bir tavır koyduğunu anlatarak, "Şimdi birtakım tartışmalar var, ne olduğu belli olmayan, henüz içeriğini kimsenin bilmediği... Önümüzdeki günlerde gelecek bir meselede birilerinin yine 'MHP yok şunun peşinden gitmek, yok bunun peşinden gitmek' gibi birtakım ithamlarının bizim içimizde yankı bulması, bizim içimizde konuşulması gerçekten üzüntü verici bir durumdur. Biz kendisine güveni olan bir hareketiz. Bu hareketin mensupları şunun, bunun yönlendirmesiyle değil, kendi inanmış olduğu değerler doğrultusunda hareket eder." diye konuştu.

Bir başka meselenin de "Genel Başkanımıza güvenelim, inanalım" konusu olduğuna değinen Kaya, şöyle devam etti:

"Bunları söylemeye ihtiyaç yok. Rahmetli cennet mekan Başbuğumuzun ideolojik duruşuna, o konudaki hassasiyetine inandığı bir insanı biz burada kalkıp birbirimize mi şey yapacağız? Sayın Genel Başkanımız da gerçekten de bu süre boyunca en öne çıkan hususiyet nedir derseniz, Genel Başkanımızın çok sağlam, dört başı mamur oturmuş bir Türk milliyetçiliği anlayışına sahip olduğunun şahidiyiz.

Bugün Türkiye'yi içinden çıkılmaz bir hale getiren bir anlayışa, bir yönetime, bir zihniyete bizim hareketimizin, genel başkanımızın ram olması, onların peşine takılması gibi bir durum söz konusu olamaz. Bunu dillendirmek bile bizim kendi kendimize hakaret olur diye düşünüyorum. Biz Genel Başkanımızdan eminiz. Milliyetçi hareketi, devletimizi sıkıntıya sokacak bir şeyin içinde uzaktan, yakından ilgisi, alakası olmaz."

Toplantıya, MHP Genel Başkan yardımcıları Celal Adan ile Edip Semih Yalçın, İstanbul Milletvekilleri Arzu Erdem, İzzet Ulvi Yönter, İsmail Faruk Aksu, MYK üyeleri Erdem Karakoç, Volkan Yılmaz, Mehmet Müftüoğlu Ahmet Savaş Çolak, MDK üyesi Metehan Özkan, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İstanbul İl Başkan Ahmet Yiğit Yıldırım, il yöneticileri, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Atila Kaya İstanbul Sefaköy Politika Güncel Haberler

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

Galatasaray Trencin maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Trencin maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Fenerbahçe Hull City maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Hull City maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Galatasaray Trencin maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz Galatasaray Trencin maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Fenerbahçe Hull City maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz FB Hull City maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? EXXEN canlı maç izle! (FENERBAHÇE-HULL CİTY) EXXEN spor canlı izle! 18 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın TV8.5 canlı izle! FENERBAHÇE-HULL CİTY TV8.5 CANLI 4K İZLE! 18 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Adnan Menderes Havalimanı seferleri iptal! İzmir'de uçak seferleri iptal mi edildi, ne oldu? Seferler neden iptal edildi? D-Smart Spor Smart CANLI izle! Galatasaray Trencin Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Spor Smart CANLI izle! (GALATASARAY TRENCİN MAÇI) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 18 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! Mehmet Büyükekşi ve Ali Koç neden kavga etti? TFF Başkanlık seçimleri sonuçlandı mı? Yabancı sınırı değişecek mi? İbrahim Hacıosmanoğlu yabancı sınırı hakkında ne demişti? İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir? Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu kim, nereli, kaç yaşında? Yeni TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanı belli oldu İbrahim Hacıosmanoğlu kaç oy aldı? TFF seçim sonuçları TFF başkanlık seçim sonuçları! SANDIKLAR AÇILDI! Mehmet Büyükekşi ve İbrahim Hacıosmanoğlu oy sayısı ve oy farkı kaç?
Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title