Haberler

Manisa'da yangında evleri hasar görenlere konteyner evler kuruluyor

Güncelleme:

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde çıkan orman yangınında evleri hasar gören Sarısığırlı Mahallesi sakinlerinin geçici barınma ihtiyacı AFAD tarafından gönderilen konteynerlerle karşılanıyor.

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde 24 Temmuz'da çıkan orman yangınında evleri büyük ölçüde hasar gören Sarısığırlı Mahallesi sakinlerinin geçici barınma ihtiyacının karşılanması için konteyner evlerin kurulumuna başlandı.

Alevlerin ulaşması sonucu 14 hane ile 3 ahırın yandığı, çok sayıda hayvanın telef olduğu mahallede yaraların sarılması için çalışmalar sürüyor.

Evleri kullanılamaz hale gelenlerin geçici barınma ihtiyacının karşılanması için AFAD tarafından gönderilen konteynerlerin kurulum işlemi Manisa Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yapılıyor.

Saruhanlı Kaymakamı Murat Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada pazartesi günü yaşanan yangında hasar gören 14 evden 9'unun kullanılamaz hale geldiğini, 9 aile için konteyner kurulumuna başladıklarını ifade etti.

Konteynerlerin tefrişatını da kısa sürede tamamlayacaklarını dile getiren Acar, "Ailelerimiz kendi evlerinin kalıntıları yıkılıp yeni evleri yapılana kadar geçici barınma ihtiyacını bu şekilde sağlamış olacak. Devletimiz, belediyemiz, kurum ve kuruluşlarımız ailelerimizin yanında olacak, desteklerimiz devam edecek." dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da küçükbaş hayvanları telef olan vatandaşların hayvan ve yem ihtiyacını karşıladıklarını, ilk günden itibaren kumanya ve yemek desteği verdiklerini söyledi.

Öztozlu, "Yangından etkilenen 400 dekar civarında zeytin ve diğer meyveleri içeren bir alan var. Bunların yeniden ıslah edilmesi için gerekli fidan desteğini bedelsiz köylümüze vereceğiz. Devlet bütün imkanlarıyla burayı eski günlerine döndürecek." diye konuştu.

Mahalle Muhtarı Kazım Özkan da yangında 25 hanede 40 kişinin yaşadığı mahallenin önemli bölümünün hasar gördüğünü belirterek "Zamanla her şeyin daha iyi olacağına inanıyoruz ama yanan sadece ev ya da orman değil. Bütün geçmişimiz, çocukluğumuz, gençliğimizin geçtiği, hayatımızı sürdürdüğümüz yerler, her şey kül oldu gitti." ifadesini kullandı.

24 Temmuz'da Saruhanlı ilçesi Hatıplar Mahallesi'nde çıkan orman yangını ertesi gün kontrol altına alınabilmiş, 250 hektar alanın yanı sıra tahliye edilen bir mahalledeki 14 ev ve 3 ahır hasar görmüştü. Yangını sigara izmariti atarak çıkardığı suçlamasıyla gözaltına alınan bir tarım işçisi tutuklanmıştı.

Kaynak: AA / Güncel

Saruhanlı Manisa AFAD Güncel Haberler

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title