Haberler

KİPTAŞ'IN 3'ÜNCÜ GAYRİMENKUL MÜZAYEDESİNDE 18 MİLYON LİRALIK SATIŞ YAPILDI

İBB iştiraklerinden KİPTAŞ, gayrimenkullerini 3. kez müzayedeye çıkardı.

İBB iştiraklerinden KİPTAŞ, gayrimenkullerini 3. kez müzayedeye çıkardı. Açık artırma usulü ile satışa çıkarılan 54 dükkandan 13'ü 18 milyon liraya satıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden KİPTAŞ, 54 dükkanını müzayedeye çıkardı. KİPTAŞ'ın Zeytinburnu'ndaki genel müdürlük binasında yapılan müzayedede 13 dükkan 18 milyon lira bedele satıldı.

Açık artırma yöntemi ile halka açık olarak düzenlenen müzayede de alıcılar, satışa çıkarılan gayrimenkuller için kıyasıya mücadele etti. Üst üste tekliflerin verildiği müzayedenin en dikkat çeken satışları ise en yüksek teklifleri alan muhammen bedeli 3 milyon 920 bin ve 3 milyon 863 bin lira olan 2 dükkan oldu. Müzayede sonunda satışı yapılan tüm dükkanların muhammen bedele göre artış oranı yüzde 13 oldu.

"YAKLAŞIK 18 MİLYON LİRALIK SATIŞ YAPTIK"

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt müzayede ile ilgili, "Bizim müzayede yapmaktaki en büyük amacımız iyi bir rekabet ortamı sağlarsak, gayrimenkul değerlerinde artışlar olacağını öngörüyorduk. Bu, şu ana kadar yaptığımız üçüncü müzayede. Bu müzayede de ortalama yüzde 13'lük bir değer artışı oldu. Buradan edindiğimiz kaynakları sosyal konut ve kentsel dönüşüm projelerinde kullanacağız. Müzayede beklediğimizden bir tık düşük geçti ama son dönemde ülkedeki gelişmeler ve piyasadaki dalgalanmanın bunda etkili olduğunu düşünüyoruz. Bugün yaklaşık 18 milyon liralık bir satış yaptık ama bundan daha önemlisi çıktığımız gayrimenkullerin muhammen bedelinin yaklaşık yüzde 13 oranında artışla satmamız. 54 dükkandan 13 tanesinin satışını gerçekleştirdik. Yaklaşık 3 milyon 900 bin liradan sattığımız dükkanlarımız oldu" dedi.

"YATIRIM İÇİN ALDIK"

Müzayedeye katılan İlhan Sabri Yardım ise, "Biz bir dükkan aldık, bin 140 lira vadeli, 820 lira da peşin fiyatından aldık. Biz kiraya verme maksatlı düşünüyoruz. Yatırım için aldık" diye konuştu.

Görüntü Dökümü

-------------

-Müzayededen görüntü

-Dükkanların satışa sunulması

-Katılanlardan ve alıcılardan görüntü

Ali Kurt ile röportaj

İlhan Sabri Yardım ile röportaj

-Genel ve detay görüntüler


- İstanbul
Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zeytinburnu Ali Kurt Güncel Haberler

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

İran'da Cumhurbaşkanı Reisi'nin düşen helikopteriyle ilk temas

İran'da Cumhurbaşkanı Reisi'nin düşen helikopteriyle ilk temas

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

Bakmadan Geçme

Şampiyon kim olacak? Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak? Villarreal Real Madrid maç özeti ve golleri izle! (ARDA GÜLER'İN GOLLERİ) Real Madrid maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Galatasaray Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe kaç yıldır şampiyon olamıyor 2024? İşte Fenerbahçe'nin son şampiyonluk yaşadığı sezon! DEV DERBİDE KAVGA! Fenerbahçe - Galatasaray maçı kavgayı kim çıkardı, KİM KAVGA ETTİ? Olay ne, ne oldu? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? GS en son hangi yıl ve sezon şampiyonluk yaşadı? FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI KAÇ KAÇ? #9917 Dev derbide kim önde, kim gol attı? DEV DERBİ SON DURUM! #129349 DEV DERBİDE NEFESLER TUTULDU! #9917 Fenerbahçe Galatasaray maçı CANLI ANLATIM! Dakika dakika ne oldu, kim gol attı? #129349 Tarihte suikaste uğrayan ve ölen dünya liderleri GALATASARAY'IN TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE'NİN TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri!
Ali Koç, takımı toplayıp Rams Park'ta kutlama yaptı! Ortalık bir anda karıştı

Ali Koç, takımı toplayıp Rams Park'ta kutlama yaptı! Ortalık bir anda karıştı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title