Haberler

Kayseri Hadziçi Belediye Başkanı Ejuboviç: Bizimle Savaşanlar, Şimdi de Saldırıyorlar

Hadziçi Belediye Başkanı Ejuboviç: Bizimle savaşanlar, şimdi de saldırıyorlarBOSNA Hersek'in Hadziçi Belediye Başkanı Hamdo Ejuboviç, 1992-1995 yılları arasında süren savaşın, imzalanan anlaşmayla sadece durdurulduğunu belirterek, "Savaş yıllarında bize silahla saldıranlar, savaştan sonra da bize başka yöntemlerle saldırıyorlar" dedi.

Hadziçi Belediye Başkanı Ejuboviç: Bizimle savaşanlar, şimdi de saldırıyorlar

BOSNA Hersek'in Hadziçi Belediye Başkanı Hamdo Ejuboviç, 1992-1995 yılları arasında süren savaşın, imzalanan anlaşmayla sadece durdurulduğunu belirterek, "Savaş yıllarında bize silahla saldıranlar, savaştan sonra da bize başka yöntemlerle saldırıyorlar" dedi.

Hadziçi Belediye Başkanı, eşi Samira ve heyetiyle birlikte Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ü makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali Orhan Düzgün, Türkiye ile Bosna Hersek'in kardeş iki ülke olduğunu ifade etti. Düzgün, "Bosna ile yakın dostluğumuz ve kardeşliğimiz vardır. İki dost ülke arasındaki her türlü ilişkileri en üst seviyede tutmamız gerekiyor. Sizin bu ziyaretiniz de bu ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Kayseri, turizm ve ekonomi alanlarında bir merkez konumundadır. Kayseri'nin ticaret alanındaki liderliği, 5 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Kültepe kazılarında elde edilen tabletlerde de bu köklü geçmişin izleri görülmektedir. Kayseri'de Asurlular, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı eserleri bulunmaktadır. Turizm konusundada çok değişik alternatifler sunmaktadır. Kayserili işadamlarımızla ticaretinizi geliştirmenizi istiyoruz" diye konuştu.

Konuk Belediye Başkanı Hamdo Ejuboviç ise, Kayseri'nin Hacılar İlçe Belediyesi ile 'Kardeş Şehir' olmaya karar verdiklerini ve bu kararı tescil etmek, bir protokol imzalamak için kente geldiklerini bildirdi. Ejuboviç, Türkiye ile her alanda ilişkileri geliştirmek istediklerini, bu konuda da Valiliğin yardımlarını beklediklerini ifade etti. Bosna Hersek'te yaşanan savaşta çok acılar çektiklerini vurgulayan konuk Belediye Başkanı Ejuboviç, "1992-1995 yılları arasında komşularımızın baskılarına maruz kaldık ve savaş yaşandı. Savaş, 1995 yılında Amerika'nın Dayton kentinde imzalanan anlaşma ile savaş bitirilmedi, sadece durduruldu. Çünkü savaşta bize silahla saldıran aynı ülkeler, gruplar ya da kişiler, bu kez de başka yöntemlerle saldırıyorlar. İlçemizin içinde henüz belirlenmemiş siyasi bir kargaşa sözkonusu. Bu durum kendini ekonomide de hissettiriyor" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Orhan Düzgün konuk Belediye Başkanı Ejuboviç'e, tarihi Saat Kulesi maketi hediye ederken, Ejuboviç de Düzgün'e ahşaptan bir tepsi takdim etti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Vali Orhan Düzgün Türkiye Kayseri Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title