Haberler

Kadınlara zeka oyunu öğreterek Türkiye 3'üncüsü oldu

Güncelleme:

Muş'ta, kadınlara zeka oyunlarını öğretmek amacıyla hazırladığı "Ekip Arkadaşım Ailem" projesi ile Yarının Eğitimi Platformu tarafından organize edilen "Yarının Eğitimi Zirvesi"nde Türkiye üçüncüsü olan öğretmen Tuğba Harmankaya, sevincini kadınlarla paylaştı.

Muş'ta, kadınlara zeka oyunlarını öğretmek amacıyla hazırladığı "Ekip Arkadaşım Ailem" projesi ile Yarının Eğitimi Platformu tarafından organize edilen "Yarının Eğitimi Zirvesi"nde Türkiye üçüncüsü olan öğretmen Tuğba Harmankaya, sevincini kadınlarla paylaştı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı AR-GE biriminde görev yapan Harmankaya, Valiliğin de desteklediği proje kapsamında, kente 18 kilometre mesafedeki Nadaslık Köyü İlkokulundaki öğrencilerin annelerine zeka oyunlarıyla ilgili eğitim verdi. Kadınların öğrendikleri oyunları evde de eş ve çocuklarıyla oynamaya başlamasıyla köyde zeka oyunlarına olan ilgi arttı.

Harmankaya'nın, Yarının Eğitimi Platformu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Yarının Eğitimi Zirvesi"ne başvurduğu projesi, 485 başvuru arasından üçüncü seçildi.

"Kadınlar projeye destek verdi"

İstanbul'da düzenlenen programda ödülünü alan Harmankaya, kentteki bir restoranda düzenlenen programda kadınlarla bir araya gelerek plaket verdi.

Harmankaya, AA muhabirine, merkeze bağlı Nadaslık İlkokulundaki öğrencilerin annelerine yönelik proje hazırladığını söyledi. Bu kapsamda 5 hafta boyunca annelere eğitim verdiğini anlatan Harmankaya, şunları kaydetti:

"Anneler de çocuklarına ve bir yetişkine zeka oyununu öğretti. Böylelikle ailelere evlerinde daha kaliteli zaman geçirmeleri için fırsat oluştu. İnternette 'Yarının Eğitim Zirvesi' ilanını gördüm ve başvurdum. Projeyle ilk 40 ve sonrasında da ilk 10 finalist arasına girdik. 2 Kasım Cumartesi günü bizi İstanbul Harbiye Askeri Müzesi'ne davet ettiler. Orada ilk 10 finalist içerisinde üçüncü olduk. Ödülü aldıktan sonra Muş'a geldim. Ödülün asıl sahipleri olan annelere yönelik bir program düzenledim. Burada annelere plaket vererek mutluluğumuzu paylaştık."

Ödül töreninde ismini duyduğunda anneler adına çok heyecanlandığını belirten Harmankaya, "Projenin duyulmasını çok istiyordum. Kadınlar bu projeye destek verdi. Onların adına gidip böyle bir ödülü almak beni çok onurlandırdı. Çok büyük bir şey başardılar." dedi.

"Tuğba öğretmen yolumuzu açtı"

Projeye destek veren annelerden Zübeyde Emiroğlu, Tuğba öğretmenin köye gelerek projeyi anlattığını ifade ederek "Biz de katıldık ve çok memnun olduk. Zeka oyunlarına alıştık. Baktık bize faydası çok, eşlerimize ve çocuklarımıza da öğrettik. Çok mutluyuz. Tuğba öğretmenimize çok teşekkür ederiz. Tuğba öğretmen bize öncülük etti ve yolumuzu açtı." diye konuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Harmankaya Türkiye Muş Güncel Haberler

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title