Haberler

İzmir'de Kurbanlık Alan Gerginliği

İzmir’in Karabağlar ilçesinde, doğu illerinden hayvanlarını getirip her zaman kurulan kurbanlık satış alanına çadır kuran hayvancılara, Kaymakamlık tarafından oluşturulan komisyon başka bir alan gösterince gerginlik çıktı.

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, doğu illerinden hayvanlarını getirip her zaman kurulan kurbanlık satış alanına çadır kuran hayvancılara, Kaymakamlık tarafından oluşturulan komisyon başka bir alan gösterince gerginlik çıktı.

Buca- Balçova çevre yolu Uzundere girişi kenarındaki alanda, önceki yıllarda olduğu gibi doğu illerinden hayvanlarını getiren hayvancılar, yer paralarını ödeyip çadırlarını kurmaya başladı. Yüzlerce kilometre uzaktan TIR ve kamyonla getirilen büyükbaş hayvanlar, kurulan çadırlara yerleştirilmeye başlandı. Alanın yarısı kurban bayramına az bir süre kala doldu. Ancak, bu yıl Kaymakamlık'ta oluşturulan kurban komisyonunun aldığı karara göre, kurbanlık satış yeri olarak bölgede 7 nokta belirlendi, ancak çadırların kurulduğu alanda kurbanlık satışının yapılmasına izin çıkmadı. Bu karar ile, çadırını kurup hayvanlarını yerleştiren satıcılar büyük şok yaşadı. Karar gereği, Karabağlar Belediyesi zabıta ekipleri, sabah saatlerinde çevik kuvvet polisleri ve TOMA eşliğinde çadırların bulunduğu alana gelip kararı satıcılara bildirdi. Her yıl satış yaptıkları alanın bu yıl değiştirilmesine karşı çıkan satıcılar duruma tepki gösterdi.

Belediye yetkilileri, burada satış yapılmayacağına dair iki hafta önce uyarıda bulunulduğunu bildirdi. Hayvan satıcıları ile zabıta ekipleri arasında süren kısa süre gerginlik yaşanırken polis araya girdi. Daha sonra hayvan satıcıları, çadırlarını toplamaya başladı.

MAĞDUR OLDUK

Büyükbaş hayvan satıcısı Hüseyin Kerdige, yıllardır İzmir'e kurbanlık hayvan getirdiğini belirterek şöyle konuştu: "Her getirdiğimde buraya çadır kuruyoruz. Bu yılda yine hayvanlarımızı getirdik. 150 hayvan getirdik, bir haftadır buradayız. Ama bugün geldiler, satış yeri burası olmayacak buradan gidin dediler. Mağdur olduk. Ardahan'dan 48 saatte geldik. Bir haftadır çadırlarımızı kurana kadar işkence çektik ama bugün çıkın diyorlar. Ne yapalım biz." Bir diğer hayvan satıcısı Kenan Alkan ise, burada mağdur olduklarını belirterek şunları söyledi: "Kaymakamın, valinin olaya el atması lazım. Bin 700 kilometre uzaklıktan hayvanlarımızı getirmişiz, 5 bin lira yol parası verdik. Bizim her sene geldiğimiz yer burası. Ekmek yiyeceğiz buradan. Buradan çıkacağız şimdi tekrar kamyon tutacağız hayvanları yükleyeceğiz. Bizim mağduriyetimizi kim giderecek." - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Karabağlar Balçova İzmir Buca Politika Güncel Haberler

Freni boşalan tur otobüsü dehşet saçtı: 2 ölü, 4'ü ağır 28 yaralı

Freni boşalan tur otobüsü dehşet saçtı: 2 ölü, 4'ü ağır 28 yaralı

Bakan Şimşek, aylık harcamaları 5 milyon TL'nin üzerinde olanların peşine düştü

Bakan Şimşek, aylık harcamaları 5 milyon TL'nin üzerinde olanların peşine düştü

İzmir'de elektrik akımına kapılarak ölen 2 kişi ihmal kurbanı mı? Bölge esnafının sözleri olay kadar skandal

İzmir'de elektrik akımına kapılarak ölen 2 kişi ihmal kurbanı mı? Bölge esnafının sözleri olay kadar skandal

Kerem Kınık'ın kızının 17 yaşındaki gencin ölümüne neden olduğu kaza kamerada

Kerem Kınık'ın kızının 17 yaşındaki gencin ölümüne neden olduğu kaza kamerada

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title