Haberler

İstanbul Üniversitesi'nde Akademik Yıl Açılış Töreni

Açılış töreninden detaylar- İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak'ın konuşması İstanbul Üniversitesi'nin akademik yıl açılış töreni, Vezneciler'deki Fen Fakültesi'nde gerçekleştirildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ- Açılış töreninden detaylar- İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak'ın konuşması İstanbul Üniversitesi'nin akademik yıl açılış töreni, Vezneciler'deki Fen Fakültesi'nde gerçekleştirildi.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başlayan törende konuşan İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, yeni akademik yılın yeni bilgiler, tecrübeler, projeler ve dostluklar getirmesini diledi. Ankara'da gerçekleşen terör saldırısında hayatlarını kaybeden vatandaşlar için başsağlığı dileyen Ak, "Bir öğrencimizin patlamada hayatını kaybettiğini üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Öğrencimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" diye konuştu. İstanbul Üniversitesi ve Türkiye'nin gelişmesi için temel önceliklerinin olduğunu ifade eden Ak, bu temel önceliklerle ilgili sürekli araştırmalar yaptıklarını, projeler ürettiklerinden bahsetti."2014 yılında en fazla patent başvurusu yapan üniversite İstanbul Üniversitesi"İstanbul Üniversitesinin öğrencilere verdiği eğitimin üst düzeyde olduğunu anlatan Ak, "Siz öğretim üyelerimizin kalitesi ve verdiğiniz emekler öğrencilerimizi hayata çok iyi bir eğitim almış olarak hazırlamaktadır.Araştırma çalışmalarına verdikleri destek ve araştırmacılar için gerçekleştirdikleri yapısal düzenlemeler ile üniversitenin araştırma üniversitesi olma yolunda çok büyük ve hızlı adımlar attığını belirten Ak, "Ülkemizde 2014 yılında en fazla patent başvurusu yapan üniversite İstanbul Üniversitesi olmuştur. Araştırmacılarımız artık yaptıkları çalışmaları bir değere dönüştürmek için ciddi uğraşlar vermektedir" dedi.Türkiye'de üniversiteler arasında en çok paten başvurusu yapan ve bu konudaki başarılarından bahseden Ak, Üniversitenin bu konudaki başarısından ötürü sayın Cumhurbaşkanından ödül aldıklarını belirtti.Ak'ın konuşması ardından İstanbul Üniversitesi Akademik Yılı törenle açıldı.

Kaynak: AA / Güncel

İstanbul Üniversitesi Mahmut Ak Türkiye Politika Güncel Haberler

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Bakmadan Geçme

Final Four, final maçı ne zaman? #127936 Panathinaikos Fenerbahçe Beko maçı iptal mi oldu, ertelendi mi, ne zaman oynanacak? #127936 Panathinaikos Fenerbahçe Beko tek maç mı?Panathinaikos Fenerbahçe Beko tek maç mı? Panathinaikos Fenerbahçe Beko tek maç mı? #127936 Final Four tek maç mı, rövanş var mı? #127936 Gaddar 19. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Gaddar yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? 24-25 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Kızılcık Şerbeti 65. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Kızılcık Şerbeti yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? Arka Sokaklar 677. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Arka Sokaklar yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 Kara Ağaç Destanı 14. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Kara Ağaç Destanı yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 Dünya'ya benzeyen yeni bir gezegen keşfedildi? Gliese 12 b özellikleri neler? Trakya'ya nükleer santral mi yapılacak? Nükleer santral nereye, ne zaman yapılacak? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! Kızılcık Şerbeti 64. bölüm canlı izle! Show TV Kızılcık Şerbeti yeni bölüm neler oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Yeni Call of Duty oyununun ismi resmi olarak açıklandı! Call of Duty: Black Ops 6 tanıtım tarihi duyuruldu
Kola tutkunlarını yıkan haber! Litresi 35 liradan satılacak

Kola tutkunlarını yıkan haber! Litresi 35 liradan satılacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title