Haberler

İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Yetkilileri İçin Tören Düzenlendi

Güncelleme:

Helikopter kazasında hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve diğer yetkililer için Tahran'da düzenlenen törene katılan İranlılar, Reisi'nin matemini tutuyor. Törene katılanlar, Reisi'ye olan saygılarını ve ülkelerine duydukları sevgiyi dile getirdi.

Helikopter kazasında hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve diğer yetkililer için Tahran'da düzenlenen törene katılan İranlılar, Reisi'nin matemini tutuyor.

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve diğer yetkililer için Tahran'da yüzbinlerce kişinin iştirak ettiği törene katılanlar AA muhabirine konuştu.

Tahranlı öğretmen Fatma Pesendide, Cumhurbaşkanı Reisi'ye karşı son görevini yerine getirmek için törene katılmayı bir borç bildiğini söyledi.

Ülkelerinin, Reisi'ye çok saygı duyduğunu belirten Pesendide, "Dünya halkları bizim de onlardan bir farkımız olmadığını bilsin. Biz de ülkemiz için çalışıp çabalayacağız. Ülkemiz için zorluk çektik, çabaladık tıpkı dünyanın diğer insanlarının ülkeleri için çalıştığı gibi. Biz ülkemizi sevdiğimiz gibi tüm dünya halklarını da seviyoruz." diye konuştu.

Tahranlı Emin Razi ise Reisi'nin halk tarafından çok sevilen bir isim olduğunu belirterek, "Ona karşı güçlü duygulara sahibiz. Cumhurbaşkanımız hiçbir zaman güce ve paraya dayanmadı." ifadelerini kullandı.

Reisi için "Özellikle Türkiye, Pakistan ve Azerbaycan olmak üzere, ülkelerle güçlü ilişkiler kurdu. Biz böyle bir cumhurbaşkanına sahip olduğumuz için çok mutluyuz." diyen Razi, özellikle Türkiye'nin kaza sonrasında arama çalışmaları için verdiği desteğe teşekkür etti.

İran halkının çok üzgün olduğunu dile getiren Tahranlı Vahid Abdulmecid, "Ülkemiz için çok zahmetler çekti. Kesinlikle yeri boş kaldı ancak tüm dünya İran'da böyle büyük insanların çok olduğunu bilmelidir." ifadelerini kullandı.

Muhammed Ali Abidini ise helikopter kazasının bir saldırı olabileceği iddialarına değinerek, "Bu olay dünya düzenini de etkiler. Bu kan yerde kalmaz." yorumunu yaptı.

Törene katılanlardan Rahim Hüseyinzade ise toplanan kalabalığın aynı zamanda İsrail ve ABD'ye mesaj verdiğini söyledi.

Helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve diğer yetkililer için başkent Tahran'da İran lideri Ayetullah Ali Hamaney tarafından cenaze namazı kıldırılmıştı.

Namaz sonrasında cenazeler, Azadi Meydanı'nda düzenlenecek tören için büyük bir kalabalık eşliğinde meydana götürülmüştü.

Meydanda düzenlenecek merasimden sonra Cumhurbaşkanı Reisi'nin cenazesi yarın defnedilmek üzere Meşhed kentine gönderilecek. Dişişleri Bakanı Abdullahiyan'ın cenazesi ise Tahran eyaletinin Rey kentinde toprağa verilecek.

Kaynak: AA / Güncel

İbrahim Reisi Helikopter Tahran İran Politika Dünya Güncel Haberler

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
'Cumhur İttifakı'ndan ayrılacaksa Türkiye İttifakı'na gelebilir' diyen Özel'in saydığı konular Bahçeli'yi kızdıracak

"Cumhur İttifakı'ndan ayrılacaksa Türkiye İttifakı'na gelebilir" diyen Özel'in saydığı konular Bahçeli'yi kızdıracak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title