Haberler

İçişleri Bakanı Yerlikaya: "Diyarbakır Kulp'ta ; 1'i kırmızı, 1'i turuncu ve 1'i de gri kategoride olmak üzere toplam 4 terörist etkisiz hale...

Güncelleme:

- İçişleri Bakanı Yerlikaya: "Diyarbakır Kulp'ta ; 1'i kırmızı, 1'i turuncu ve 1'i de gri kategoride olmak üzere toplam 4 terörist etkisiz hale getirildi" İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır Kulp'ta ;

- İçişleri Bakanı Yerlikaya: "Diyarbakır Kulp'ta ; 1'i kırmızı, 1'i turuncu ve 1'i de gri kategoride olmak üzere toplam 4 terörist etkisiz hale getirildi"

ANKARA - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır Kulp'ta ; 1'i kırmızı, 1'i turuncu ve 1'i de gri kategoride olmak üzere toplam 4 terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Diyarbakır Kulp'ta ; 1'i kırmızı, 1'i turuncu ve 1'i de gri kategoride olmak üzere toplam 4 terörist etkisiz hale getirildiğini belirterek, "Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki; "Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemize azim ve kararlılıkla devam edeceğiz.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığımız koordinesinde, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü ve Havacılık Dairesi Başkanlığınca yapılan çalışmalar sonucu; Diyarbakır Kulp İlçesi ağaçlık alanda tespit edilen 4 terörist, Jandarma Genel Komutanlığı işbirliğinde JÖH ve PÖH unsurları, ATAK helikopterleri ile EGM İHA ve J-SİHA'ların düzenlediği ortaklaşa operasyonla etkisiz hale getirildi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin: BTÖ'nün sözde- Orta Saha ve Amed Eyalet Sorumlusu olarak faaliyet gösteren, Bakanlığımızca Terörden Arananlar Kırmızı Kategori'de aranma kaydı bulunan Axin Muş kod adlı Hülya Demirer; BTÖ'nün sözde Lice Ferhat Gücü Sorumlusu olarak faaliyet gösteren, Terörden Arananlar Turuncu Kategori'de aranma kaydı bulunan Rohat Pasur kod adlı Cihat Ay ile Terörden Arananlar Listesi Gri Kategori'de aranma kaydı bulunan Demhat kod adlı Çetin Temel Demhat isimli örgüt mensupları oldukları tespit edildi. Diğer teröristin kimlik tespiti çalışması devam etmektedir.

Operasyonu gerçekleştiren kahraman Emniyetimizi ve kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmadığınız için hepinizi alınlarınızdan öpüyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Diyarbakır Kulp 3.Sayfa Güncel Haberler

İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 60 zam

İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 60 zam

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

title