Haberler

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar Açıklaması

KOCAELİ(İHA) – Kocaeli’nin Darıca ilçesinde söyleşiye katılan ?Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, “Terör örgütlerinin kullandığı silah ve malzeme imkanları ve çatışmaların büyüklüğü ikinci dünya savaşını çoktan geçmiş durumda” dedi.

KOCAELİ(İHA) – Kocaeli'nin Darıca ilçesinde söyleşiye katılan 'Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, "Terör örgütlerinin kullandığı silah ve malzeme imkanları ve çatışmaların büyüklüğü ikinci dünya savaşını çoktan geçmiş durumda" dedi.

Darıca Belediyesi tarafından Adnan Menderes Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Gündeme Dair" programına katılan Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, "Değişen Dünya Düzeninde Türkiye ve Yeni Terör Tehditleri" konulu söyleşi ile dinleyicilere bilgiler verdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği söyleşi öncesi şehitler ve kahraman Mehmetçikler için Kuran-ı Kerim okunup dualar edilirken kısa bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak programa katılan tüm konuklara teşekkür ederek, "Düzenlediğimiz bu tür söyleşilerle vatandaşlarımızın ülkemizde, bölgemizde ve dünyada olup biten olaylar hakkında bilgiler edinmesini hedefliyoruz. Özellikle konusuna hakim Mete Yarar gibi önemli bir ismi siz değerli halkımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

"Teröre karşı tek yumruk olmalıyız"

Programda özellikle Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafyadaki savaşlar ve terör konularında açıklamalarda bulunan Mete Yarar, dünyada fiilen bir üçüncü dünya savaşı yaşandığına dikkat çekti. Ülke olarak zor bir coğrafyada yaşadığımızı söyleyen Mete Yarar, "Bu coğrafyanın sahipleri olarak tarih boyunca iç ve dıştaki işgalcilere karşı mücadele ettik. Bundan sonrada bu mücadele devam edecek" diye konuşu.

"Çatışmaların büyüklüğü ikinci dünya savaşını çoktan geçti"

Yeni dünya düzeninde terör örgütlerinin yaşattığı olumsuzlukların tüm ülkeleri etkilediğini belirten Mete Yarar, "Rakamlara bakıyorsunuz, örgütlerin büyüklüğüne bakıyorsunuz, maddi imkanlarına bakıyorsunuz artık bunları klasik bir terör örgütü olarak değerlendiremezsiniz. Bunların büyüklükleri bunların kullandığı silah ve malzeme imkanları ve çatışmaların büyüklüğü ikinci dünya savaşını çoktan geçmiş durumda. Bu örgütlere karşı devletimiz büyük bir mücadele veriyor. Bunun için her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlenmemiz gerekmektedir. Bölgemizde birlik ve beraberlik içerisinde olursak herkese kaynak sağlayacak bir ülke oluruz. Bunun için dışarıdan gelen terör tehditlerine ve küresel sermayenin oyunlarına dikkat etmeliyiz" şeklinde konuştu.

Programın sonunda salonu dolduran Darıcalılara teşekkür eden Mete Yarar, kendisini Darıcalılarla buluşturan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve ekibine teşekkür etti. - KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Şükrü Karabacak Türkiye Darıca Politika Güncel Haberler

Ayhan Bora Kaplan davasında Süleyman Soylu'nun ismi tutanaklara girdi

Ayhan Bora Kaplan davasında Süleyman Soylu'nun ismi tutanaklara girdi

Müşterisi olmadığı bankadan adına 350 bin TL kredi çekildi! Mağdur sayısı 150'yi geçti

Müşterisi olmadığı bankadan adına 350 bin TL kredi çekildi! Mağdur sayısı 150'yi geçti

Evine çağırdığı 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Karısını 'annesi' olarak tanıtmış

Evine çağırdığı 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Karısını "annesi" olarak tanıtmış

Barış Boyun kimdir? Daltonlar çetesi liderinin infaz karnesi epey kabarık

Barış Boyun kimdir? Daltonlar çetesi liderinin infaz karnesi epey kabarık

title