Haberler

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Kışa Hazır

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Hayvanat bahçesi giriş kapısından genel detay-Bakım ve onarım çalışması yapan işçiler-Geyiklerden detay-Boğalardan detay-Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler'in açıklamaları-Develerden detay-Safari parkdan detay-Zebradan detay-Ziyaretçilerden detay-Aslan ve Kaplanlardan detay-Hayvan bakıcısının geyiklere yem vermesi Gaziantep Hayvanat Bahçesi kışa hazır- Kışlık barınaklarına alınan hayvanların soğuktan etkilenmemeleri için hazırlıklar tamamladı- Isıtma sistemleri çalıştırılan barınaklardaki hayvanlar, kuru üzüm, incir ve proteini yüksek yemlerle beslenmeye başlandı Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde kış hazırlıkları tamamlandı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Hayvanat bahçesi giriş kapısından genel detay-Bakım ve onarım çalışması yapan işçiler-Geyiklerden detay-Boğalardan detay-Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler'in açıklamaları-Develerden detay-Safari parkdan detay-Zebradan detay-Ziyaretçilerden detay-Aslan ve Kaplanlardan detay-Hayvan bakıcısının geyiklere yem vermesi Gaziantep Hayvanat Bahçesi kışa hazır- Kışlık barınaklarına alınan hayvanların soğuktan etkilenmemeleri için hazırlıklar tamamladı- Isıtma sistemleri çalıştırılan barınaklardaki hayvanlar, kuru üzüm, incir ve proteini yüksek yemlerle beslenmeye başlandı Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde kış hazırlıkları tamamlandı.Hayvanat bahçesinde kışlık barınaklarına alınan hayvanların soğuktan etkilenmemeleri çeşitli önlemler alındı. Hayvanların fizyolojik özelliğine göre farklı ısıtma sistemleriyle kışı sorunsuz geçirmesi için çaba sarf edilen bahçede, hayvanları aşılama çalışmaları da tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kış hazırlıkları kapsamında özellikle hayvanların ihtiyaçlarına göre bazı değişiklikler yaptıklarını belirterek "Isınmaya ihtiyacı olan hayvanları, kuru üzüm, incir ve proteini yüksek yemlerle beslemeye başladık. Özellikle bahçemizde bulunan geyik, ceylan, karaca ve kangurularımızı bu şekilde beslemeye başladık" dedi.Hayvanat bahçesindeki Afrika kökenli aslan, kaplan, leopar ve jaguar gibi yırtıcı hayvanların yaşadıkları alanların ısısının 15 derecenin altına düşmemesi gerektiğine işaret eden Özsöyler, bu nedenle barınaklarında ısıtma sistemlerini çalıştırmaya başladıklarını vurguladı.Kışlık barınaklarda gerekli dezenfeksiyon, bakım ve boya işlemlerini tamamladıklarını ifade eden Özsöyler, "Özellikle soğuk havadan maymun, timsah, armadillo ve mirket gibi hayvanlar çok çabuk etkileniyor. Bunun yanında yeni açılan safari parkında da hayvanların kışın korunmaları için yeni kışlık barınaklar dizayn etmeye başladık. Hayvanları soğuk ve karlı havalarda bu barınaklarda muhafaza edeceğiz" diye konuştu. - "Bu yıl 2 milyon 780 bin kişi ziyaret etti"Özsöyler, Türkiye'nin en büyüğü olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin Avrupa'nın 3, dünyanın ise 4'üncü büyük hayvanat bahçesi konumunda bulunduğunu söyledi.Hayvanat bahçesine özellikle şehir dışından gelenlerin ilgi gösterdiğini aktaran Özsöyler, "Bu yıl, şimdiye kadar 2 milyon 780 bin kişi hayvanat bahçemizi ziyaret etti. Bu ziyaretçilerin yüzde 80'i şehir dışından geliyor. Bahçe kışın da ziyaret ediliyor. Hafta içi, günlük bin ila bin 200 ziyaretçimiz oluyor. Hafta sonunda da 7-8 bin kişi ziyaret gerçekleştiriyor" görüşünü kaydetti.

Kaynak: AA / Güncel

Gaziantep Politika Güncel Haberler

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

İstanbul'da yangın! Alevlerin sardığı fabrikadan patlama sesleri yükseliyor

İstanbul'da yangın! Alevlerin sardığı fabrikadan patlama sesleri yükseliyor

Efes Antik Kenti'nde özel davet skandalı! Türk vatandaşları içeriye sokmadılar

Efes Antik Kenti'nde özel davet skandalı! Türk vatandaşları içeriye sokmadılar

Bakmadan Geçme

House Of The Dragon hangi platformda? House Of The Dragon dizisi nerede, hangi platformda? Arda Güler İlk 11'de oynayacak mı? Arda Güler Türkiye - Gürcistan maçında var mı, kadroda mı? Turkcell bayramda açık mı? Turkcell bayileri bayramda kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? Metro market bayramda açık mı? Metro market bayramda çalışıyor mu, kaça kadar açık? Trendyol Express bayramda çalışıyor mu? Trendyol Express bayramda açık mı, kapalı mı? Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 18 Haziran Salı Survivor yeni bölüm! Döviz büroları bayramda açık mı? Döviz büroları kurban bayramında kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında yollar ücretsiz mi? Osmangazi Köprüsü, Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, Kuzey Marmara bedava mı? Türkiye - Gürcistan maçı hangi kanalda, saat kaçta? Türkiye - Gürcistan maçı nereden izlenir? Yalan dizisi hangi gün? Yalan dizisi hangi kanalda, saat kaçta başlayacak? Sansar Salvo tutuklandı mı? Ünlü rapçi Sansar Salvo neden cezaevine girdi, sebebi ne? Sansar Salvo neden hapse girdi? Bayram hangi gün bitiyor? Kurban Bayramı kaç gün sürecek, ayın kaçında, hangi tarihte bitecek? 22 Haziran hangi burç? 22 Haziran'da doğanlar hangi burç oluyor? 22 Haziran tarihi hangi burç olur? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 18 Haziran Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 18 Haziran dün gece deprem mi oldu?
Bakan Şimşek talimatı vermişti! Bayramın kaymağını yiyen sektörler incelendi, çok sayıda işletme SGK'ya bildirildi

Bakan Şimşek talimatı vermişti! Bayramın kaymağını yiyen sektörler incelendi, çok sayıda işletme SGK'ya bildirildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title