Haberler

Gaming Istanbul'dan Kristal Piksel Adaylarına Önemli Destek

Güncelleme:

Oyun geliştiricilerin etkileşimini arttırmak amaçlarıyla hayata geçirilen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, önceki yıllardan farklı olarak bu yıl İstanbul'da yapılan törenle sahiplerini buldu.

Ödül töreninde Gaming İstanbul'dan Kristal Piksel adaylarına büyük destek geldi.

GAMING ISTANBUL'DAN BÜYÜK TANITIM DESTEĞİ

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri 2015 kapsamında, yılın oyunu ödülüne aday gösterilen 5 firmaya GL events Türkiye tarafından, Gaming İstanbul 2016 Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı sırasında tanıtımlarında kullanabilmeleri için toplam 15.000 Avro değerinde 60 metrekarelik stant alanı ve "Nadir Sponsorluk Paketi" hediye edildi. Ödül töreninde konuşan Gaming İstanbul Direktörü Cevher Eryürek, TOGED (Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği) ve Gaming İstanbul arasındaki verimli işbirliğinin güçlenerek devam edeceğini ve Gaming İstanbul/GL events Türkiye'nin her zaman Türk oyun sektörüne destek olmaya devam edeceğini bildirdi. Ödüle hak kazanan adaylar ise; Pixel Lantern-Bard's Gold, Ingame group-Pool Elite Tablet/Zula, Mildmedia-Rop, Panteon-Legendary Team/MoBu, Yunus Ayyıldız-Hocus oldu. Yılın oyunu ödülü olarak Panteon-MoBu ödüle layık bulundu.

4-7 Şubat 2016 tarihinde gerçekleşecek olan Gaming İstanbul da, dünyadan ve Türkiye'den oyun firmalarını ve oyuncuları bir araya getirecek. Gaming İstanbul, İstanbul Kongre Merkezi (ICC)'nde 100.000 ziyaretçi ve katılımcıyı ağırlayacak. GL events tarafından düzenlenen Gaming İstanbul, dünya oyun endüstrisinin yeni buluşma noktası olacak ve oyun stüdyolarını ve geliştiricilerini, dağıtımcıları, donanım üreticilerini yerli ve yabancı ziyaretçilerle buluşturacak.

KRİSTAL PİKSEL ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

ODTÜ GATE, Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği ve ODTÜ TEKNOKENT ATOM işbirliğinde, IGDA ve Seti PR'nin desteği ile düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, tüm oyun geliştiricileri özgün fikirlerini sergilemeye, yenilikçiliği kovalamaya, etkileşimi ve paylaşımı vurgulamaya teşvik için gerçekleştiriliyor. İlki 2012 yılında düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, dördüncü yılında da yerli yapım video oyunlarını kutlamaya devam ediyor. Her ölçekteki oyunla başvurulabilen Kristal Piksel, bu yıl 19-20 Kasım tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Kampüsü'nde düzenlenen Eurasia Graphics 2015 etkinliğinin bir parçası olarak gerçekleştirildi.
Bu sene 50'nin üzerinde oyun için başvuru yapılan Kristal Piksel'de, yedi oyun en büyük ödül olan Yılın Oyunu için yarıştı. Yılın Oyunu yanında, Orijinal Müzik, Görsel ve İşitsel Sanat, Yenilikçilik ve Anlatı gibi kategorilerde de ödüllerin dağıtıldığı etkinlik olan Kristal Piksel'in jürisi, önde gelen akademisyen, geliştirici, basın mensubu ve sektör temsilcilerinden oluşuyor.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Türkiye Güncel Haberler

YouTuber Diamond Tema hakkında yakalama kararı

YouTuber Diamond Tema hakkında yakalama kararı

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! CHP ile AK Parti arasındaki fark 3 puana yakın

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! CHP ile AK Parti arasındaki fark 3 puana yakın

AK Parti Aydınlar Belde Belediye Başkanı Karamercan trafik kazasında hayatını kaybetti

AK Parti Aydınlar Belde Belediye Başkanı Karamercan trafik kazasında hayatını kaybetti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title