Haberler

Gala Yemeği Film ve Fotoğraf Ödül Töreni

Güncelleme:

"Gala Yemeği Film ve Fotoğraf Ödül Töreni" gerçekleştirildi.

Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen "Göç Sempozyumu" kapsamında, Bayazhan'da "Gala Yemeği Film ve Fotoğraf Ödül Töreni" gerçekleştirildi.

Nefise Karatay'ın sunumuyla gerçekleştirilen ödül törenine; Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak, Halil Mazıcıoğlu, Nejat Koçer, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Sanatçılar Nermin Bezmen, Coşkun Aral, Selçuk Yöntem, Nebil Özgentürk, Tolga Savacı, Andres Hurtado Garcia, Halit Ömer Camcı ve çok sayıda akademiysen katıldı.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, "Göç sempozyumu hem ülkemizde hem de uluslar arası ölçekte ses getirdi. Katkı veren, bize destek olan herkese, uluslararası film ve fotoğraf festivalinde bize jüri üyeliği konusunda destek veren sanatçılara çok teşekkür ediyorum" ifadesinde bulundu.

Göç sempozyumunun önemli bir konu olduğuna dikkat çeken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Gaziantep'in göç alan bir kent olduğunu belirtti. Güzelbey, Gaziantep'in göç konusunda hem pozitif hem de negatif etkiler yaşadığını ifade etti.

Fotoğraf yarışmasında ön elemeyi geçen eserleri Coşkun Aral, Andres Hurtado Garcia, Halit Ömer Camcı, Tayfun Karabağ, Ozan Sağdıç, Bernd Pohlenz ve Doç. Dr. Murat Erdoğan'ın değerlendirirken, film yarışması öne elemeyi geçen eserleri Lale Mansur, Oral User, Coşkun Aral, Nebil Özgentürk, Hülya Süngü, Baron Kosari, Mehmet Açar tarafından değerlendirildi.

Fotoğraf dalında birinci İsmet Danyeli, ikinci Bilal Değirmenci, üçüncü ise Yıldız Çelik olurken, film dalında birinci "45 Gün" adlı belgesel filmiyle Ömer Güneş, ikinci "Çöp" adlı belgesel filmiyle Burak Türten, üçüncü "Ne Zaman Hatırlasam Unuturum" adlı çalışmasıyla Laura Gonzalez olurken, Jüri Özel Ödülü "Maya" isimli belgesel çalışmasıyla Rodi Yüzbaşı oldu.

Dereceye giren eser sahiplerine Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak, Halil Mazıcıoğlu, Nejat Koçer, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Koruk, Sanatçılar Nermin Bezmen, Coşkun Aral, Selçuk Yöntem, Nebil Özgentürk, Tolga Savacı, Halit Ömer Camcı, Oral User tarafından ödülleri takdim edildi.

Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı tarafından birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği gecede, Karadeniz, Ege ve Gaziantep yörelerine özgü halk oyunları konukların beğenisini topladı.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Gaziantep Üniversitesi Asım Güzelbey Yavuz Coşkun Coşkun Aral Güncel Haberler

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş MHP'li vekilin ismini verdi: Kiralık katilin Bolu'da gizlendiğine dair kuvvetli şüphe var

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş MHP'li vekilin ismini verdi: Kiralık katilin Bolu'da gizlendiğine dair kuvvetli şüphe var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Bakmadan Geçme

En kolay Schengen vizesi nasıl alınır? Schengen vizesi başvurusu ve gerekli belgeler Kanser tedavisi gören Fatma Karanfil öldü mü? Fatma Karanfil kimdir, kaç yaşında, eşi kim? YKS deneme sınavı tarihleri: YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman olacak? MEB online deneme ne zaman? Son yılların en iyi bilgisayar oyunları hangileri? İşte dünyanın en iyi oyunları Teşrik tekbirlerinin dinî hükmü nedir, bu tekbirleri kimler ne zaman getirir? Kulak çubuklarındaki gizli tehlike! Kulak temizleme çubukları neden kullanılmamalı? Anadolu parsı nesli neden tükendi? Türkiye'de Anadolu parsı var mı? Jon Bon Jovi'nin oğluyla evlenen Millie Bobby Brown kimdir? Kaç yaşında, nereli? 2024 deprem konutları ne zaman teslim edilecek? Deprem konutlarının ne kadarı teslim edildi? Fatih Karagümrük Samsunspor maçı CANLI izle! (HD) 25 Mayıs Fatih Karagümrük Samsunspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray başkanı kim oldu? Galatasaray başkanlık seçimi bitti mi, kim kazandı? Başkan Süheyl Batum, Dursun Özbek mi oldu? İnci Taneleri hangi kanalda? İnci Taneleri dizisi ne zaman, nerede yayınlanıyor? İnci Taneleri hangi gün yayınlanıyor? Whatsapp çöktü mü? Whatsapp'ta sorun mu var, neden açılmıyor? 25 Mayıs Cumartesi Whatsapp sorunları! FA Cup Finali hangi kanalda? FA Cup Manchester City - Manchester United maçı nereden izlenir? Bridgerton 3. sezon 2. kısım ne zaman? Bridgerton 3. sezon 2. kısım hangi tarihte yayınlanacak?
Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title