Haberler

Fatma Girik'in ismi Bodrum'da yaşatılacak

Güncelleme:

Fatma Girik'in ismi Bodrum'da yaşatılacak İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik'in ismi, Bodrum Belediyesi meclis toplantısından oy birliği ile alınan karala parka ve sokağa verildi.

Fatma Girik'in ismi Bodrum'da yaşatılacak

MUĞLA - İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik'in ismi, Bodrum Belediyesi meclis toplantısından oy birliği ile alınan karala parka ve sokağa verildi.

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Fatma Girik, uzun yıllar yaşadığı Bodrum'un Torba Mahallesi mezarlığına, hayat arkadaşı Memduh Ün'ün yanına defnedilmişti. Defin töreni sonra Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilk meclis toplantısında Girik'in isminin Torba'daki bir parka ve sokağa verileceğini dile getirmişti.

Bodrum Belediyesinin Şubat ayı meclis toplantısında meclis üyeleri tarafından Torba Mahallesi İnönü Caddesi batısındaki parka Fatma Girik Parkı ve 3015 Sokak'a Fatma Girik Sokak isminin verilmesi önergesi sunuldu.

Oybirliği ile gündeme alınan önerge, oybirliği ile kabul edildi.

Başkan Aras, yaptığı konuşmada "Değerli sanatçımızın ismini çok sevdiği Bodrum'da, çok sevdiği Torba'da yaşatacağız. İçerisinde 2 tenis kortu, 1 basket sahası, 1 çocuk kütüphanesi bulunan parka Fatma Girik ismini veriyoruz. Bu parkın daha önce ismi yoktu. Yanından geçen sokağa da Fatma Girik Sokak ismini veriyoruz. "diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Fatma Girik Bodrum Muğla Yerel Güncel Haberler

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title