Haberler

Evden çıkamıyor, damadının sırtında hastaneye gidiyordu; akülü sandalyeye kavuştu

Güncelleme:

MERSİN'de 9 yıl önce sol bacağı, geçen yıl ise sağ bacağı diz altından kesilen ve tekerlekli sandalyesi olmadığı için 1 yıldır eve mahkum yaşayan, damadının sırtında hastaneye giden Ali Doğan'a (68), hayırseverlerin desteği ile akülü sandalye alındı.

MERSİN'de 9 yıl önce sol bacağı, geçen yıl ise sağ bacağı diz altından kesilen ve tekerlekli sandalyesi olmadığı için 1 yıldır eve mahkum yaşayan, damadının sırtında hastaneye giden Ali Doğan'a (68), hayırseverlerin desteği ile akülü sandalye alındı.

Toroslar ilçesine bağlı Zeki Ayan Mahallesi'nde yaşayan 4 çocuk babası Ali Doğan'ın, 2013'te yaşadığı damar tıkanıklığı rahatsızlığı nedeniyle sol bacağı diz altından kesildi. Doğan devam eden rahatsızlığı nedeniyle bu defa da sağ bacağını kaybetti. 1 yıldır eve mahkum olan Doğan'ı hastaneye damadı sırtında götürüp getirmeye başladı. Komşuları, maddi durumu iyi olmayan Doğan'a akülü sandalye alınması için Tohum Toprağa, Engelliler Topluma Emanet Topluluğu ile iletişime geçti. Hayırsever vatandaşlar, Doğan için akülü sandalye temin etti. Doğan'ı yaşama bağlayacak olan akülü sandalye, evinin önüne getirildi. Akülü sandalyesine binen Doğan, kendi kontrolünde hareket etmenin keyfini çıkardı.

Ali Doğan, "Çok zor günler geçirdim. Evden dışarı çıkamıyordum. Damadım sağ olsun beni hastaneye götürüp getiriyor. Şimdi akülü sandalyeye kavuştum. Hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ederim" dedi.

'ÇOK ZORLUK ÇEKİYORDU'

Tohum Toprağa, Engelliler Topluma Emanet Topluluğu Kurucusu Halil Öz ise hayırseverlerin desteği ile Mersin'de bugüne kadar binden fazla tekerlekli sandalye verdiklerini kaydetti. Öz, "8 yıl önce 'Tohum Toprağa, Engelliler Topluma Emanet'tir diyerek bu yola çıktık. Ali amcamızın da sesini duyduk. Damadının sırtında belediye otobüslerinde hastaneye gidip geliyormuş. Manuel sandalyesi bile olmamış. Çok zorluk çekiyordu. Engelli vatandaşlarımıza destek olan herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ali Doğan Mahkum Mersin Güncel Haberler

Adı uyuşturucu ve rüşvetle anılan hakimin yasak aşk yaşadığı iş adamı sessizliğini bozdu: Kocası bu ilişkiye rıza gösteriyordu

Adı uyuşturucu ve rüşvetle anılan hakimin yasak aşk yaşadığı iş adamı sessizliğini bozdu: Kocası bu ilişkiye rıza gösteriyordu

Görüntü Mardin'den! 'Beni siz delirttiniz' diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Görüntü Mardin'den! "Beni siz delirttiniz" diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 60 zam

İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 60 zam

Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title