Haberi Paylaş

Erzurum'da kentsel dönüşüm çalışması

Güncel Haberler

Erzurum'da kentsel dönüşüm çalışması 1970'li yıllarda inşa edilen belediye ve SGK il binasının yıkımına başlandı Kahramanmaraş merkezli depremin ardından ülke genelinde depreme dayanıklı olmadığı belirlenen binalar tek tek yıkılıyor.

Erzurum'da kentsel dönüşüm çalışması

1970'li yıllarda inşa edilen belediye ve SGK il binasının yıkımına başlandı

ERZURUM - Kahramanmaraş merkezli depremin ardından ülke genelinde depreme dayanıklı olmadığı belirlenen binalar tek tek yıkılıyor.

Erzurum'da 1970'li yıllarda inşa edilen ve Belediye hizmet binası olarak kullanılan daha sonra SGK il Müdürlüğü olarak hizmet veren binanın yıkımına başlandı. Tarihi Yakutiye kent meydanında bulunan tarihi binanın yıkım çalışmaları sürdürülüyor. Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında kamulaştırılan bina kentin önemli simgelerinden birisiydi.

Baki Yumlu, binanın yıkım çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Daha önce deprem riskinden dolayı eski SGK binası yeni yerine tahliye edildi, şu anda da arkada görüldüğü gibi eski SGK binasının yıkım işlemleri başlatıldı. İnşallah tüm Erzurum için deprem riski olan binalar bir an önce yıkımı yapılıp yerlerine yenileri yapılır" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Sosyal Güvenlik Kurumu Kahramanmaraş Erzurum Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title